Zdraví a krása

Rdesno léčí močové i ledvinové kameny

Znáte ji určitě všichni. Roste opravdu všude kolem nás. Roste v v hutné i udusané půdě, kolem chodníků, a dokáže prorůst i asfaltem. Je to zkrátka a dobře plevel, ale jak se dočtete dál, je to také rostlina i užitečná. 

14. 9. 2019 Dana Puchalská

Sekundární prevence infarktu myokardu je nejlepším způsobem léčby této nemoci

V České republice zemře ročně 50 000 lidí na onemocnění srdce a cév. Nejčastěji na akutní srdeční infarkt. V zemích, kde je prováděna aktivně a systematicky primární a sekundární prevence, je úmrtnost na kardiovaskulární onemocnění významně nižší.

14. 9. 2019 Redakce

Iva Málková: Mindfulness aneb jak si život vychutnat

Výraz mindfulness je nyní často používán, ale mnoho lidí neví, co si přesně pod ním představit. Přitom je vysvětlení snadné. Nejlépe ho vystihuje slovo všímavost. Iva Málková, zakladatelka společnosti STOB a přední odbornice na pomoc lidem, kteří se snaží zbavit obezity a naučit se zdravě jíst, ví o mindfulness hodně.

13. 9. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Sexuolog: Na muže v andropauze číhají vážná rizika, která se mohou projevit až po letech

Andropauza postihuje zhruba polovinu mužů. Klesající testosteron nezpůsobuje jen známé návaly horka, výkyvy nálad a problémy s erekcí, ale projevuje se i nebezpečnou osteoporózou a zvýšeným rizikem infarktu či mrtvice.

13. 9. 2019 Redakce

Krásná třapatka nachová zvyšuje imunitu a také léčí akné

Dobrý den, přátelé. K dnešnímu článku mě inspirovalo veliké množství fotografií íčkařů, kde tato krásná květina hraje hlavní roli. Třapatka je opravdu nádherná květina a zdobí mnohé zahrady a předzahrádky. Existuje v mnoha barevných variantách. 

12. 9. 2019 Dana Puchalská

Pro vitalitu a regeneraci

Ideálním zdrojem energie pro sport a dobrou kondici je hořčík. Je přítomný v každém orgánu lidského těla. Tento minerál je životně důležitý pro naše zdraví a pocit pohody.

12. 9. 2019 PR

Pleť po šedesátce v dobré kondici? Osvojte si pár triků

Vnitřní krása vyzařuje navenek a na věku nezáleží. Naštěstí. Na druhou stranu nelze přehlédnout, jak se pleť s přibývajícími lety mění, bohužel k lepšímu to nebývá.

11. 9. 2019 Redakce

Smrtelnou nemocí plic trpí tisíce lidí

Jako chůze po zmrzlém sněhu nebo rozepínání suchého zipu – tak zní při poslechu plic dech pacientů s idiopatickou plicní fibrózou (IPF). Smrtelným onemocněním, které postupně jizví plíce a člověk se nemůže nadechnout, trpí v Česku přibližně 2 000 lidí.

10. 9. 2019 Redakce

Celer umí vyčistit organizmus

Dobrý den všem, kteří mají stejně jako já zálibu v léčivých rostlinách. Tentokrát to ale bude…

9. 9. 2019 Dana Puchalská

Ztráta chuti k jídlu je častý problém seniorů

Dříve bych snědl vše, co jsem viděl, teď nemám na nic chuť. To je poměrně časté téma hovorů mezi lidmi vyššího věku. Radost z jídla, pochutnávání si na dobrotách a s tím spojené potíže s nadváhou se u mnoha lidí ve věku kolem sedmdesátky mění v opačný problém. V nedostatek chuti k jídlu.

7. 9. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce