Můj svět

Foto s příběhem

Vydali jsme se s Lukym na Moldavu do těch našich Krušných hor, aniž bychom tušili, že krušnou…

15. 7. 2019 Eva Krausová

Stará holčička

Toto slovní spojení mi bude už navždy evokovat moji někdejší rozhlasovou kolegyni Milenu Vostřákovou. Použil ho její manžel, filmový dramaturg Jiří Blažek kdysi dávno, když se ho Milena po odvysílání našeho společného televizního pořadu zeptala, jak jsme se mu líbily.

14. 7. 2019 Hana Švejnohová

Úzkost, deprese, závist. Výsledky života na internetu

Instagram. Sociální síť, o které se nyní nejvíce mluví. Obchodníci se ji naučili skvěle využívat a odborníci na lidskou duši před ní čím dál více varují. Právě ona vyvolává v lidech nejvíce úzkostí, depresí, závisti a nejistoty.

13. 7. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Nové vztahy ve vyšším věku často zhatí rodinní příslušníci

Když se zamilujeme ve dvaceti, mluví nám do toho akorát tak rodiče, pokud s naším výběrem nejsou úplně spokojeni. Ale když se v rodině roznese, že si babička v pětašedesáti našla přítele, kde kdo z příbuzných má pocit, že má právo to komentovat.

12. 7. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Zamyšlení

Vážení íčkaři,léto je v plném proudu. Slunce umírnilo naše grilování a doufám, že se koncem týdne,…

11. 7. 2019 Hana Nováková

Co jsme doma jedli, co jsme doma vařili

Zúčastnila jsem se soutěže na téma Co jsme doma jedli, co jsme doma vařili. Moje dílko získalo ocenění, a tak se s vámi chci podělit nejen o moji radost, ale zároveň o můj literární počin.

11. 7. 2019 Eva Haltufová

Fotoreportáž: Trápení

Trápení jsou různá, je jich hodně a jsou ve velké většině nepříjemná. Myslím, že sem mohu klidně…

10. 7. 2019 Naděžda Špásová

Fotoreportáž: Vzhůru do krajiny

Na svátek Cyrila a Metoděje jsme vzali psy a vyrazili do krajiny nad Světcem. Slunce bylo trochu pod mrakem, což byla příjemná změna po těch úmorných  a dlouhých vedrech.

9. 7. 2019 Soňa Prachfeldová

Ještě jednou seznámení na inzerát

Je tomu už hodně dávno. Byla jsem po rozvodu  se dvěma syny v útlém věku. I když se chlapečkové se svým tátou občas stýkali, žádali po mně nového tatínka. Chtěla jsem jim přání splnit i proto, že jsem byla ještě mladá, s touhami a nějaký šikovný mužský by se mi hodil.

8. 7. 2019 Hana Šimková

Místo někdejší tragédie dnes pouhou turistickou atrakcí?

Při nedávné návštěvě Veletrhu vědy v pražských Letňanech jsem si mezi informativními materiály vybrala i brožurku studentů Přírodovědecké fakulty UK na téma Radioaktivita.

8. 7. 2019 Zuzana Pivcová