Vnoučata

S babičkou do kavárny. Ideální model setkávání

Půjdeme na dortík, na limonádu, na zmrzlinu. Do cukrárny, do kavárny, do restaurace. To je nabídka, která se neodmítá a děti na ni slyší. Může se z toho stát hezká tradice, na kterou vnukové a vnučky jednou budou rádi vzpomínat.

16. 5. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Panelákový život černého pavouka

Před vánoci jsem byla s vnoučkem v obchodě. Uviděl tam velkého, černého a chlupatého pavouka …

9. 5. 2019 Jana Hošková

Vyzvednutí ze školky

Vyzvednutí pana Dana ze školky  Šla jsem si vyzvednout vnoučky ze školky. Před školkou jsem se…

4. 5. 2019 Jana Hošková

Kam s dětmi o Velikonocích? V Parku Mirakulum se nudit nebudou

Na Zelený čtvrtek před Velikonocemi otevře své brány za výjimečné vstupné největší zábavný park v Česku - Mirakulum. Pokud chcete dětem připravit nezapomenutelné velikonoční prázdniny, zamiřte s vnoučaty do středočeských Milovic.

11. 4. 2019 Jana Nevěčná

Jak naučit děti zase číst knihy?

Také jste patřili k dětem, které večer potajmu četly knížku s baterkou pod peřinou? Dnešní děti spíš propašují do postele tablet. Jak to udělat, aby děti rády četly a knížky samy vyhledávaly?

10. 4. 2019 Jana Nevěčná

Dárky pro vnoučata. Nezbytnost nebo zbytečnost?

Tu čokoláda, tu plyšák nebo panenka. Nový svetřík, nový obal na mobil. A tu máš penízky a kup si něco, co se ti líbí. A budeš si vždy pamatovat, že to máš od babičky a od dědečka, ano?

6. 4. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

České děti nechodí do lesa. Jak to změnit?

České děti chodí stále méně do lesa. Třeba jen jednou za rok. Bojí se tam špíny, anebo že jim bude zima. Umí sice vyjmenovat pět zvířat, ale stromy už jim dělají problémy.

1. 4. 2019 Jana Nevěčná

Desatero, jak vést děti k lásce k pohybu

Postavení sportu dnes vůbec není jednoduché. Má totiž velmi silné a jen těžko překonatelné soupeře. Ve světě plném techniky je stále těžší dítě nadchnout a vybrat tu správnou aktivitu, která ho bude bavit. A přitom to nejdůležitější je, aby se pohyb stal samozřejmou součástí jeho života hned od začátku. 

26. 3. 2019 Jana Nevěčná

Babička nemá čas, je nám k ničemu

Připravená na zavolání, ochotná kdykoli pomoci s hlídáním dětí. Že by v tom termínu měla nějaký svůj vlastní program? Proboha, vnoučata jsou snad důležitější než kamarádky, přítel, kultura. Tak uvažuje hodně lidí o svých matkách, které učinili babičkami. Volný čas babiček je téma, které mnohde způsobuje neshody. Být babičkou je nyní velmi obtížná pozice. Mnohem obtížnější než dříve.

18. 3. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Čím jsou dívky starší, tím méně si věří a bojí se tlaku okolí

Co dnes nejvíce řeší mladé dívky? Svůj vzhled. Tlak na to, jak vypadat, dnes cítí nejen třináctileté nebo patnáctileté slečny, ale i jejich o poznání mladší kolegyně.

5. 3. 2019 Jana Nevěčná