Zdraví a krása

Onkologové se dostávají k lepším lékům, řeší ale cenu

Dostupnější léčba pro onkologicky nemocné, vysoce inovativní léky dostupné i v České republice, ale také posun určitých onkologických diagnóz do mladšího věku – to jsou trendy, které v současné době vnímají čeští onkologové.

4. 6. 2019 Redakce

Cviky, které vás vrátí do kondice - 7. díl

Nová cvičební metoda Fit Pain Free se dívá na tělo v souvislostech, hledá příčiny bolestí a špatné pohybové návyky nahrazuje správnými. Naučíte tak každý sval, aby perfektně fungoval a nezatěžoval ostatní. Celé tělo pak pracuje tak, jak má.

4. 6. 2019 Jana Nevěčná

Divoká šalvěj na nevolnosti, nadýmání i záněty střev

Ožanka kalamandra (Teucrium chamaedry - lidově divoká šalvěj. Tato medonosná rostlina přitahuje…

3. 6. 2019 Dana Puchalská

Petr Neužil: Arytmie umíme vyléčit

„Jestli vás trápí arytmie, měli byste si ji nechat dát co nejdříve odstranit,“  říká rázně usměvavý a energický přednosta kardiologického oddělení pražské Nemocnice Na Homolce a špičkový odborník, profesor Petr Neužil.

31. 5. 2019 Redakce

Viděli jste už někdy v přírodě pišišvora?

Vím, že otázka je trochu divná, ale budiž. Není to ani zlobivý a pot'ouchle protivný mužíček, ale…

29. 5. 2019 Dana Puchalská

Sůl jako nepřítel. Realita nebo zbytečná panika?

Co je horší? Pokaždé, když sedneme ke stolu, sáhnout po slánce? Nebo se solení vyhýbat, ale při nakupování nezkoumat, kolik obsahu soli ta či ona potravina má? Druhá možnost je nebezpečnější.

28. 5. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Cviky, které vás vrátí do kondice - 6. díl

Nová cvičební metoda Fit Pain Free se dívá na tělo v souvislostech, hledá příčiny bolestí a špatné pohybové návyky nahrazuje správnými. Naučíte tak každý sval, aby perfektně fungoval a nezatěžoval ostatní.

28. 5. 2019 Jana Nevěčná

Vypnula jsem plyn? Zavřela jsem okno? Kdy začíná duševní porucha

Zamkli jsme dveře od domu? Vypnuli jsme žehličku? A co sporák, nevařili jsme na něm před odchodem? Panebože, já si zapomněla dezinfekční gel, co když někomu budu muset podat ruku a pak ji nebudu mít čím vyčistit? Takové myšlenky dovedou pořádně komplikovat život, zejména, když se vracejí pořád dokola.

27. 5. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Pozor na štítnou žlázu. Její včasná kontrola může zachránit život

Poruchy štítné žlázy postihují častěji ženy. Snížená funkce štítné žlázy (hypotyreóza), způsobuje zvyšování hladiny cholesterolu, které vede k vážným kardiovaskulárním chorobám a snižuje šanci otěhotnět.

27. 5. 2019 Jana Nevěčná

Popenec chutná, zároveň i léčí

Přírodní zahrádky nabízejí spoustu léčivek, které nás většinou ani nenapadne využívat. Nevyskytují se pouze tam, kde pěstitelé trávníků nesnesou ani sebemenší kytičku.

26. 5. 2019 Zuzana Musílková