Zdraví a krása

Snižování hladiny cholesterolu je vždy bezpečné

Ucpávání a kornatění tepen neboli ateroskleróza představuje hlavní příčinu vzniku kardiovaskulárních onemocnění, na které jenom v České republice umírá ročně kolem 50 000 lidí.

29. 9. 2019 Redakce

Hovory o nemocech pomáhají i otravují

Tak co ta vaše noha, je lepší? Jé to znám, to jsem měla taky. To není od jídla, to je ze stresu. Vy na to nepijete zázvorový čaj, to musíte! A co srdce, to má manžel dobré? Jo, lepší už to nebude v našem věku. To jsou věty, které lidé často říkají.

28. 9. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Srdeční selhání. To není infarkt

Češi si v souvislosti se srdečním selháním nejčastěji vybaví infarkt, arytmii, anginu pectoris. Srdeční selhání jim nic neříká, a přitom s ním žije v ČR přes 200 tisíc pacientů.

26. 9. 2019 Redakce

Proč efektivita obranyschopnosti s věkem klesá a jak ji udržet v kondici?

Jak stárnutí proměňuje naše tělo z vnějšku, všichni víme. Ke změnám ovšem dochází i uvnitř organismu. Dobrým příkladem je imunitní systém.

25. 9. 2019 Redakce

Bolesti kyčlí mohou způsobovat slabé svaly. Jak je posílit?

Bolesti v kyčlích nemusí vždy znamenat, že máte špatné kyčelní klouby. Na vině mohou být neposílené či neprotažené svaly v této oblasti. Pojďte si s námi uvolnit a správně posílit malé, ale velice důležité svaly, které stabilizují kyčel a podílejí se na jejím správném fungování.

25. 9. 2019 Jana Nevěčná

Kdy užívat doplňky stravy? Poraďte se s odborníky

Naše tělo tvoří mnoho prvků. Nezastupitelnou složkou jsou bezpochyby minerály a vitaminy, které mají vliv jak na naši fyzickou, tak psychickou kondici.

18. 9. 2019 Redakce

Rdesno léčí močové i ledvinové kameny

Znáte ji určitě všichni. Roste opravdu všude kolem nás. Roste v v hutné i udusané půdě, kolem chodníků, a dokáže prorůst i asfaltem. Je to zkrátka a dobře plevel, ale jak se dočtete dál, je to také rostlina i užitečná. 

14. 9. 2019 Dana Puchalská

Sekundární prevence infarktu myokardu je nejlepším způsobem léčby této nemoci

V České republice zemře ročně 50 000 lidí na onemocnění srdce a cév. Nejčastěji na akutní srdeční infarkt. V zemích, kde je prováděna aktivně a systematicky primární a sekundární prevence, je úmrtnost na kardiovaskulární onemocnění významně nižší.

14. 9. 2019 Redakce

Iva Málková: Mindfulness aneb jak si život vychutnat

Výraz mindfulness je nyní často používán, ale mnoho lidí neví, co si přesně pod ním představit. Přitom je vysvětlení snadné. Nejlépe ho vystihuje slovo všímavost. Iva Málková, zakladatelka společnosti STOB a přední odbornice na pomoc lidem, kteří se snaží zbavit obezity a naučit se zdravě jíst, ví o mindfulness hodně.

13. 9. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Sexuolog: Na muže v andropauze číhají vážná rizika, která se mohou projevit až po letech

Andropauza postihuje zhruba polovinu mužů. Klesající testosteron nezpůsobuje jen známé návaly horka, výkyvy nálad a problémy s erekcí, ale projevuje se i nebezpečnou osteoporózou a zvýšeným rizikem infarktu či mrtvice.

13. 9. 2019 Redakce