Vítězové našich IQ soutěží
a téma týdne: psí miláčkové

Vítězové našich IQ soutěží
a téma týdne: psí miláčkové

13. 1. 2014

Ano, vážení čtenáři, pejsci jsou tady. Na sklonku loňského roku jsme vám slibovali celou řadu novinek, které jsme pro čtenáře magazínu i60 nachystali. Jednou z nich je Téma týdne. Každý týden se zaměříme na jedno téma, kterému se budeme společně s vámi více věnovat. Prvním tématem jsou "Psí miláčkové". Vydáváme na toto téma článek naší redaktorky Vratislavy Hofmanové a budeme rádi, když toto téma doplníte vy o své zkušenosti a postřehy, které máte se svým čtyřnohým miláčkem. Podělte se s ostatními čtenáři o veselé příhody s vaším psem či fenkou, poraďte ostatním, jak se se svým kamarádem bavíte, číme jej krmíte, jaké máte zkušenosti s veterináři, se sousedy, chováte-li psa v bytě, anebo zda máte svého hlídače na zahradě.

Právě vaše příběhy a zkušenosti mohou pomoci ostatním čtenářům, a proto je sdílejte. A připojte k vašim příspěvkům i fotografie vašich čtyřnohých miláčků. Redakce každý týden vybere nejzajímavější příspěvek a ocení jej malým dárkem. Nyní jsme si pro vás přichystali flaušovou psí deku Barney.

Už nyní si můžete připravovat své příspěvky na další týdny. Zde jsou další tři témata: "Jsem kočka" (nemůžeme nedat prostor po pejskařích i kočičkářům, že?), "Kam na lyže", "Partneři našich dětí". Jaké téma zajímá vás? Napište nám do komentářů, jaké informace byste přivítali.

Tato novinka samozřejmě neznamená, že rezignujeme na přípravu dalších článků, Téma týdne pouze obohatí naše každodenní aktuality a vaše příspěvky, které nám posíláte. Velmi pěkný vzpomínkový příběh napsala právě dnes paní Tomsová s názvem Moje první pětiletka, v němž popisuje prvních pět let svého života. A paní Tomsová tak na konci příspěvku vyzývá ostatní čtenáře, aby se k jejímu povídání připojili svou vlastní vzpomínkou. Ano, těšíme se i na vaše příběhy!

Nová rubrika: Fotografování

Další letošní novinkou, kterou představíme v nejbližších dnech je rubrika Fotografování. K jejímu založení jste nám ispirovali právě vy, čtenáři. Fotografování je evidentně jedním z nejoblíbenějších zájmů, který je ideální právě pro seniorský věk. Tuto novou rubriku povede nový spolupracovník naší redakce, fotograf a zkušený novinář Martin Straka. Bude vám představovat nejen své krásné fotografie, ale připojí k nim i zajímavé příběhy. Tato rubrika bude sloužit i jako jakási škola fotografování, a tak věříme, že řadu z vás zaujme. A už nyní můžemeprozradit, že nezůstane jen u této rubriky. Fotografiím se chceme ještě více věnovat a chystáme proto pro vás zcela nový typ fotosoutěže. Ale tuto a další novinky vám prozradíme zase příště. 

Nyní stále probíhá současná fotosoutěž s názvem "Hledá se zima". Mnozí z vás našli krásnou zimu na svých starších fotografiích, ale podle předpovědi to vypadá, že již brzy budete moci nafotit tu pravou zimu ještě jednou. Soutěž končí až koncem ledna, takže jistě stihnete přidat do soutěže "čerstvé fotografie". A nezapomeňte, že se soutěží i o nejlepší zimní příběh. Více informací najdete zde.

Vítězové našich soutěží

Přes měsíc jste mohli soutěžit o skvělou sněhovou frézu TORO Power Curve 1800, kterou našemu magazínu věnovala společnost Mountfield. Právě na vítěze naší soutěže asi čeká i letošní zima. Ta již nyní může přijít, protože soutěž skončila. Ze stovek soutěžících, kteří správně odpověděli na naši otázku "Které typy sněhových fréz prodává Mountfield? (správná odpověď byla elektrické a benzínové), náš losovací program vybral tohoto vítěze: Josef Frydrych. Panu Frydrychovi blahopřejeme ke krásné ceně, kterou nám jistě někdy představí v akci.

Soutěž o sněhovou frézu letos zdaleka není poslední. Společnost Mountfield bude naším partnerem i v letošním roce, a tak se můžete těšit na další pěkné ceny v průběhu celého roku.

Produktové soutěže nekončí, hrát můžete opět o sadu výživy Nutridrink, anebo o přírodní nosní kapky Pinosol. A nekončí ani vědomostní kvíz, který každý den přináší nové otázky a každý týden oceňuje hezkou knihou úspěšné soutěžící. Tentokrát vyhráli: Marta Maierová a Miroslav Štekr.

Tahle země není jenom pro mladý!

i60.cz
Autor: Jan Raška
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdenka Plamínek
Pro paní Olgu Panochovou ..napsala jste moc krásný dopis do nebe..vystihuje to co cítíme všichni kdo ty rošťáky máme rádi a jak nám ti co už s námi nejsou chybí.. ..Zdeňka Plamínek
Zdenka Plamínek
Zdravím všechny milovníky pejsků i jiných čtyř či vícenožců:-) Jsem tu nová ale tématu jsem neodolala. Mým životem prošlo víc pejsků od prvního potají přineseného štěněte, , přes pomalu "psí útulek " kdy se u nás na baráčku sešlo víc pejsků, které většinou někdo nechtěl nebo na dožití- vlčák Dan nemohli ho mít v paneláku, vlčák Cilka potřebovala péči byla skoro slepá a stará, doga Umbra, kterou její "panička" chtěla nechat zastřelit,protože se našel její původní pes, který od ní utekl, Umbra o které mi řekl náš tehdejší veterinář jestli se jí neujmu se moc bála žen a nedej bože zvednout ruku..trvalo přes půl roku než pochopila, že od nás nic nehrozí ale asi po roce se jí ve spánku zastavilo srdíčko..že by následky z minula ? .Vzpomínám také na velmi osobitou boxerku Nellu..to vám povím to byla "paní psová" :-) ..bohužel nedlouho po té co nám dala 5 holek se projevily komplikace a opustila nás :-( Naše psí holky byly malé rošťandy..vybavím si příhodu kdy jsme měli v kuchyni mezi klenbou a linkou zavěšenou celou uzenou kýtu po zabíjačce a slyšíme do pokoje náhle nějaké mlaskání...zkoušel někdo z vás sundat z vepřové kýty 5 zakousnutých malých boxerek !? No jistě chápete, že bylo pro nás těžké se s nimi rozloučit....nakonec jsme si nechali 3 - Britu -protože byla krásně tmavě žíhaná, Kiliniu-protože měla kýlu a Tulinu-neměla se dožít do roka :-)..Tulina měla deformovanou spodní čelist, předkus, šilhala, měla špatné plíce, mívala záchvaty atd. No ale kdepak aby se s tím smířila..přeskočit 2 metrové pletivo žádný problém, talent organizovat se sestrami rozličné rošťárny např. zahnat návštěvu bránící se plechovým kýblem na střechu auta atd. no prostě kde byl průser za tím byla Tulina :-) Přežila nakonec všechny své sestry (vč. těch co "šly do světa")které se i tak na boxerky dožily úctyhodného věku...Další kdo velmi silně prozářil můj život byl srnčí pinč..Apík..pardon Apollo Odeon z města Sokolů...dožil se krásných 17 let a byl ten kdo byl pořád s vámi - pletlo se to pod nohama, lítalo po rantlech sedačky a zuřivě štěkalo na každého jakékoliv velikosti..a také to bylo to co se vám schoulio v náručí, hřálo vás pod dekou, poslouchalo vaše trápení kdykoliv jste se potřebovali vyplakat..Ale tenhle byť hrdina na všechno nestačil tak mu přibyla zdatná rotvajlerka Ambra, které je nyní 8 let..Jasně, že ze začátku jsem se bála že "to tele Apika sežere" jako štěně byla pomalu větší než on :-) ale opak byl pravdou pan šlechtic jí ukázal kdo je pánem a bylo legrační když téměř 50 kilový pes má respekt před 7 kilovým pinčem..nikdy mu neublížila ani v nejmenším. No a zatím poslední v naší smečce je nyní roční rotvajlerka Nelly...k té jsme přišli tak nějka impulsivně, prostě jednou jsme se vzbudili a rozhodli se, že Ambře je smutno a jdeme sehnat štěně.. Nelly je divoška ale Ambruška si jí umí usměrnit a holky se spolu i pěkně vyblbnou ..obzvlášť dobře si rozumnějí ve hře "až panička otevře tak tam vlítnem" ..:-) po té společně hrajem na "vytlač psí prdelky ven" nebo "když je nejhůř použij rohlík" :-) Ale miluju je všechny ty co byli stejně jako ty co jsou, všichni mi dali neuvěřitelně mnoho, pohledem jejich psích očí, které jak jistě také víte umí mluvit a mluví, každé olíznutí ruky nebo slzy říká jsem tu neboj a budu tu dokud budu moc, každé plácnutí packou říká pojď zablbnem si a budeš zase veselá..Děkuji vám přátelé.....Vaše.... !?
Svatava Páleníková
Gratuluji vítězům a redakci díky za další pěkné nápady.
Olga Panochová
Dopis do nebe Milý Beníku, už to bude pomalu 3 roky, co nejsi s námi, ale já mám pocit, že Tě každou chvíli uvidím vyběhnout spoza rohu domu, kde na mne vykoukne ta tvá střapatá hlava s vousatou bradou… Víš, bylo mi zpočátku strašlivě smutno. Říká se, že bolest po odchodu psího miláčka vyléčí zase jen pejsek, ale já neměla sílu…jít do útulku-vzala bych si všechny a to nejde. A pak, musela jsem do práce a na výchovu štěňátka nebyl čas. S Tebou to bylo nějaké jiné, tys snad uměl všechno už od mala – samozřejmě-blbost, k nám jsi přišel jako malá chlupatá kulička v 8. týdnech, pamatuješ, spal jsi na polštáři v krabici od banánů u mé postele v ložnici, protože se Ti stýskalo po mamince a bulel jsi…., tak jsi vždycky skončil u mne pod dekou. Páník na Tebe nedůvěřivě koukal, ale když jsi prvně zaštěkal a začal „hlídat“ své teritorium, prolomily se ledy a páník na Tebe pak nedal dopustit. Teď říká každému pejskovi, kterého potká Bédo a dává jim pamlsky, které nosí stále po kapsách. Strašně mi chybí ty Tvé psí pohledy, kdy jsi na mne chápavě koukal, hlavu dal na stranu, a podle situace jsi pak přišel, dal mi hlavu do klína a nechal se hladit, even.jsi mi oblíznul slzy, které se kutálely po tváři – třeba když mi umřel táta nebo když mi bylo jinak ouvej….tys to vždycky poznal, já nevím jak… A tak tady mám místo Tebe vždycky na chvíli nějakého jiného hafíka. Rozhodla jsem se, že zůstanu doma a budu dělat „psí chůvu“. Jezdí k nám bígl Max, ten je hrozně hodný, užívá si klídku, vydolovat ho ráno z pelíšku je nadlidský úkol, brumlá „nech mne ještě spát“, pak kříženec Zrzeček, taky takový mazel. Taky tady byl kníráček Aiwinek, takový chlupatý rošťák jako Ty, taky chtěl házet balonek, ale nechtěl ho předat, taky jako Ty… Kokr Tedík, ten sotva dýchal, ale balonek musel mít a nosil mi ho k nohám. Teď je tady Max a má společnost, včera k němu přišla slečna krátkosrstá kolie Elza. Max ožil, běhá jako mlaďoch, dokonce i ráno vyběhl z pelíšku a honili se spolu po zahradě jako štěňata. Ve čtvrtek přijede štěně vlčáka...Ale co Ti to vypisuju, Ty to všechno shora vidíš a sleduješ, viď.. Beníku, pozdravuj tam nahoře všechny a vyřiď, že tady na vás všichni moc myslíme a nikdy na vás nezapomeneme. Čenichajdu posílá Tvoje paňda
Jaroslava Handlová
Novinka Téma týdne je velmi zajímavým nápadem. Už se těším na "psí příběhy", ale i na další připravovaná témata. Rubriku Fotografování také vítám - dobré rady se vždy hodí. Ale zdá se mi, že si budu muset vymezit více času pro sledování všech zajímavostí na i60 :)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...