Tatranský ladový dóm
Foto: autorka

Tatranský ladový dóm

12. 2. 2018

Jednou z největších zimních atrakcí ve Vysokých Tatrách jsou už několik let ledové sochy. Ty máme i u nás, třeba na Pustevnách. Ale v Tatrách jsou úplně jiné.  Sochy nejsou venku, ale v chlazených 2 polokoulích. V jedné jsou jednotlivé sochy od různých sochařů a v druhé je dílo na nějaké téma. Letošní téma je pocta rodině, inspirovaná basilikou v Barceloně – Sagrada Familia.

Na letošní dílo se spotřebovalo 1440 ledových kvádrů, což je 190 tun ledu. Na lidové basilice se pracovalo 300 hodin. O nádherné provedení se postaral Adam Bakoš s týmem slovenských, českých a španělských sochařů. Prostor je po stranách ještě ozdoben skleněnými vitrážemi, které vytvořil sochař a sklář Achileas Sdoulos. Každou neděli odpoledne se zde konají koncerty, už tu zpívala Jana Kirschner. Letos ještě bude chrámový sbor, gospel, gregoriánský chorál,….

Sochy jsou zde až do dubna a vstup je úplně zdarma. Jen musíte do krásných slovenských hor zavítat. Jede se z Popradu, električkou do Starého Smokovce a odtud 7 minut pozemní lanovkou na Hrebienok.

Pokud jsem Vás alespoň trošku nadchla fotkami a na výlet se vydáte, určitě nebudete litovat.

cestování
Hodnocení:
(5 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dagmar Bartušková
Úžasná podívaná!
Alena Tollarová
Jsem ráda, že jsem si mohla virtuálně projít ledovým královstvím, které nemohu vidět na vlastní oči. Díky za zprostředkování zážitku.
Marie Doušová
Do Tater jsem jezdila jako mladá s dětmi na rekreaci . Bylo tam vždy nádherně. Nyní už jen vzpomínám. Díky za krásné fotky.
Eliška Murasová
Majko, paráda, hotové ledové království.Děkuju za přiblížení!
Hana Polednová
Majko, nádherný zážitek, fotky se mi moc líbí, hezky si to zdokumentovala. Stojí to za to vidět.
Hana Práglová
ANO,PŘIPOJUJI SE KE KONSTATOVÁNÍ MAJKY---TATRY JSOU KRÁSNÉ VE VŠECH 4 ROČNÍCH OBDOBÍCH!!!
Jaroslava Handlová
Majko, to musí být nádhera, vidět ta díla v reálu. Obdivuji tvůrce, kteří to sochají - zebou mě ruce jen při pomyšlení, že bych se měla těch kusů ledu dotýkat, natož proměnit tu mrazivou, tvrdou hmotu do tak nádherné podoby.
Elena Valeriánová
Majko, díky za fotky. Je to úžasné, že je můžeme vidět i když jen zprostředkovaně.
Anna Čípová
Majko, tak tomu říkám nádhera. Letošní ledové sochy na Pustevnách byly velmi slabé. Díky za reportáž.
Věra Ježková
Krása, díky. V Popradu jsme byli před několika lety na dovolené v létě; už se tam nedostaneme.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...