Tatranský ladový dóm
Foto: autorka

Tatranský ladový dóm

12. 2. 2018

Jednou z největších zimních atrakcí ve Vysokých Tatrách jsou už několik let ledové sochy. Ty máme i u nás, třeba na Pustevnách. Ale v Tatrách jsou úplně jiné.  Sochy nejsou venku, ale v chlazených 2 polokoulích. V jedné jsou jednotlivé sochy od různých sochařů a v druhé je dílo na nějaké téma. Letošní téma je pocta rodině, inspirovaná basilikou v Barceloně – Sagrada Familia.

Na letošní dílo se spotřebovalo 1440 ledových kvádrů, což je 190 tun ledu. Na lidové basilice se pracovalo 300 hodin. O nádherné provedení se postaral Adam Bakoš s týmem slovenských, českých a španělských sochařů. Prostor je po stranách ještě ozdoben skleněnými vitrážemi, které vytvořil sochař a sklář Achileas Sdoulos. Každou neděli odpoledne se zde konají koncerty, už tu zpívala Jana Kirschner. Letos ještě bude chrámový sbor, gospel, gregoriánský chorál,….

Sochy jsou zde až do dubna a vstup je úplně zdarma. Jen musíte do krásných slovenských hor zavítat. Jede se z Popradu, električkou do Starého Smokovce a odtud 7 minut pozemní lanovkou na Hrebienok.

Pokud jsem Vás alespoň trošku nadchla fotkami a na výlet se vydáte, určitě nebudete litovat.

Hodnocení:
(5 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dagmar Bartušková
Úžasná podívaná!
Alena Tollarová
Jsem ráda, že jsem si mohla virtuálně projít ledovým královstvím, které nemohu vidět na vlastní oči. Díky za zprostředkování zážitku.
Marie Doušová
Do Tater jsem jezdila jako mladá s dětmi na rekreaci . Bylo tam vždy nádherně. Nyní už jen vzpomínám. Díky za krásné fotky.
Eliška Murasová
Majko, paráda, hotové ledové království.Děkuju za přiblížení!
Hana Polednová
Majko, nádherný zážitek, fotky se mi moc líbí, hezky si to zdokumentovala. Stojí to za to vidět.
Hana Práglová
ANO,PŘIPOJUJI SE KE KONSTATOVÁNÍ MAJKY---TATRY JSOU KRÁSNÉ VE VŠECH 4 ROČNÍCH OBDOBÍCH!!!
Jaroslava Handlová
Majko, to musí být nádhera, vidět ta díla v reálu. Obdivuji tvůrce, kteří to sochají - zebou mě ruce jen při pomyšlení, že bych se měla těch kusů ledu dotýkat, natož proměnit tu mrazivou, tvrdou hmotu do tak nádherné podoby.
Elena Valeriánová
Majko, díky za fotky. Je to úžasné, že je můžeme vidět i když jen zprostředkovaně.
Anna Čípová
Majko, tak tomu říkám nádhera. Letošní ledové sochy na Pustevnách byly velmi slabé. Díky za reportáž.
Věra Ježková
Krása, díky. V Popradu jsme byli před několika lety na dovolené v létě; už se tam nedostaneme.
Marie Seitlová
Helo, Tatry jsou krásné v každém ročním období a je třeba je vidět. A sochy jsou jen v zimě. Kdo má průkazku na bezplatné cestování na Slovensku, tak to není ani finančně náročné.
Helenka Červenka
Majko, normálně ti ten výlet závidím! To je taková nádhera!!! Ale aspoň kouknu na fotky a nepojedu, užiju si Tatry až v létě.
Hana Práglová
Majko,je moc dobře,že jste si to společně s Dankou a její rodinkou užili.Všichni màte krásné vzpomínky a my ostatní prima počteníčko a fotografie.Diky.
Eva Balúchová
Ještě jsem nikdy ledové sochy neviděla.Naštěstí do dubna je čas.Uvidím,třeba uvidím.Nepojede někdo?Samotné by se mi nechtělo.
Naděžda Špásová
Majko, to je paráda. :-)
Alena Vávrová
Úchvatné!
Blanka Macháčková
Moc hezké.
Dana Kolářová
Maru, děkuji za třpytivou podívanou.
Danuše Onderková
Opravdu nádhera Alex se Sammym si to také užili. Majko moc pěkně jsi to napsala a díky, že jsi to s námi absolvovala.
Hana Rypáčková
Nádhera jak ze skla...
Zuzana Pivcová
Vím, že ve Špindlerově Mlýně nebo někde v blízkosti byla také taková vnitřní výstava, ovšem my jsme tam od bývalého pracoviště byli jen velmi krátce na výjezdním zasedání a navštívit výstavu jsme nestihli. Ledové sochy jsem viděla jen jednou v Praze na Harfě, a to byly postavy našich sportovců - reprezentantů. Venku na střeše nákupního centra to nebylo zdaleka tak krásné jako v tomhle prostředí, díky, Majko.
Jitka Hašková
Paráda. Když tam člověk nemůže jet, tak si to užije alespoň tak.