Energetičtí upíři
Ilustrační foto: archiv autorky

Energetičtí upíři

16. 12. 2016

Upíre, vampýre
Já se tě nebojím.
Nezkoušej útočit
sic s tebou zatočím.

Určitě to všichni znáte. Jste s někým v jedné místnosti a necítíte se ve své kůži. Po chvíli pociťujete únavu, je vám nějak divně, začnete se ošívat a máte nutkání odejít. Pokud zůstanete, dostaví se bolesti hlavy a žaludku, jste vyčerpáni. Téměř na sto procent jste v kontaktu s energetickým upírem, vysávající z vás energii. Energetiční upíři neboli "Okradači energií" jsou  lidé, kteří neumí čerpat energii z jiných zdrojů, ale odebírají ji z ostatních  lidí. Rozdělila jsem je do dvou hlavních skupin:

 1. Úmyslní upíři.

V druhých úmyslně vyvolávají hněv, provokují, kritizují, ponižují, intrikují, otravují své okolí, potom čerpají životní energii z projevů sebeobrany napadeného. Čím silnější emoce vyvolají (pláč, křik, stud, strach, zuřivost…), tím lépe. Poté se stáhnou, začnou se chovat normálně, ale jen na tak dlouho, dokud nebudou potřebovat další dávku. Někteří potřebují svou dávku každý den, někteří jen občas. Chovají se stejně jako narkomani. Pozor, těmito upíry mohou být i diskutéři na různých sociálních sítí a fórech, kdy se snaží vyprovokovat hádky. Bývají nesmírně rafinovaní. Nahodí udičku a číhají, kdo se chytne.

2. Neúmyslní upíři.

Neustále naříkají a litují se. Jsou stejně rafinovaní jako úmyslní upíři, ale na rozdíl od nich si neuvědomují, že někomu ubližují a konají tak nevědomě. Bědují nad svým životem a potřebují nutně někoho, kdo je ochoten je vyslyšet, ale přitom je jim úplně jedno, kdo to je, hlavně, že je poslouchá. Někteří z nich pořád všechno kritizují, jsou věčně nespokojení, nezavřou pusu, dramatizují, přehání a staví se do pozice oběti, které není pomoci, které nemá nikdo rád atd. Nejlépe by bylo s nimi přerušit vztahy, ale to dost dobře nejde, poněvadž v drtivé většině těchto okradačů energie se jedná o někoho z rodiny, práce či blízkého okolí.

Energetičtí upíři

Jak se  bránit?
Především si musíme uvědomit, že nám odčerpají energii, jen pokud jim to sami dovolíme. To znamená, že se nesmíme nechat vtáhnout do jejich hry. Upíři, ať úmyslní či neúmyslní, se budou snažit za každou cenu z nás vydolovat nějakou reakci, pokoušet se najít naše zranitelné místo, kam budou útočit, aby si mohli ucucnout z naší energie a jim se trochu ulevilo.  Mohou to být pocity viny, výčitky, vyvolání pocitu křivdy, atd. Musíme zůstat v pozici pozorovatele, nedávat najevo své emoce a na diskuzních fórech jejich urážky ignorovat a hlavně nereagovat. Dobré je také vytvořit si vizuální ochranný obal v podobě bubliny z bílého světla a v případě ataku překřížit nějakou část svého těla. Nohy, ruce na prsou, nebo stačí i pouhý ukazováček s prostředníčkem a vytvořit pomyslný kříž, aby nemohla unikat energie. Můžeme požádat o pomoc anděly a nosit ochranné amulety.  Pokud máme silnou ochranu, atak upírů se obrátí zpět proti nim. Pochopitelně je nejlépe začít pracovat sám na sobě, aby člověk získal sebedůvěru. Nejsnadnějším upířím cílem jsou lidé s nízkým sebevědomím, jež si nevěří.

Energetičtí upíři

V posledních několika letech se setkávám pravidelně s dvěma neúmyslnými energetickými upíry a dalo mi hodně práce, než jsem prokoukla jejich důmyslné útoky. Stýkám se s nimi i nadále, ovšem už mi neubližují. Zajímavé je, že téměř okamžitě, když jsem začala jejich ataky odvracet, našli si jiné oběti. 

 

Soutěžní příspěvek na téma "Zážitek roku 2016". Jaký byl pro vás rok 2016? Zažili jste letos něco mimořádného? Byl to pro vás pozitivní rok nebo máte za sebou spíše negativní zkušenost či událost? Vložte i vy do soutěže svůj příspěvek a vyhrajte velkokapacitní flashdisk. Více informací o soutěži včetně pravidel najdete zde.

 

Hodnocení:
(5 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Ilona Kolářová
Chtěla bych Vám všem poděkovat za komentáře a moc si jich vážím.
Drahomír Jurajda
O energii vysávajících upírech již byly popsány tuny papíru. Např. auitor "Celestýnského proroctví" popisuje existenci čtyř typů těchto upírů dle způsobu odsávání energie (Zastrašovatel, Tazatel, Pozorovatel a Ukřivděný). Hlavní hrdina knih C.Castanedy formuloval analogicky např. čtyři typy tzv. "Malých tyranů" i možnostmi, jak tyto tyrany porazit. Nejobtížnějším případem jsou ovšem citoví upíři z řad blízkých příbuzných, se kterými není možné osobní vztahy přerušit a kterým člověk ze soucitu ani nechce ublížit. Z vlastní zkušenosti vím, že v takovém případě je třeba být neustále ve střehu a každý nečekaný výpad upíra okamžitě s citem eliminovat. Obecnou radou by mohlo být skautské heslo "Buď připraven".
Naděžda Špásová
Ilono, už jsem to zažila, jen jsem to neuměla pojmenovat. Myslím, že s tímto typem lidí jsme se už setkali všichni. Jsou to pijavice, které se na nás pasou a dělá jim to dobře, dokud nás nevysají. Je fakt, že já si dost hlídám svůj kruh a jsou lidé, které do něho za žádných okolností nepustím. Naštěstí jsou i tací, u kterých mi blízkost opravdu nevadí.
Eva Krausová
Stačí se upírům vyhýbat, jde-li to a pokud to nejde, tak prostě jejich nářky uměle vyvolávané ignorovat a nereagovat, to je jediné, co na ně platí, pak dají pokoj...
Helenka Červenka
Bublinu mám vyzkoušenou. A mimo upíry ji používám například na ulici, když dobrovolníci nabízejí cokoli k prodeji, že je to pro děti z domovů, na vozíčkáře a podobně. Udělám si bublinu a projdu - funguje na takových 75 procent - což je úleva, dovolí si vás oslovit jen každý čtvrtý a toho už slovně odbydu. Křížení vyzkouším.
Marcela Broumová
Ilono, výstižný, konkrétní článek, díky. Bohužel, často není upír jednoznačný, může se jím stát chvílemi i někdo z přátel. Těžká situace.
Zdenka Jírová
Dost jsem si o tomto tématu přečetla na netu.Znám sama několik podobných "úpírů".
Lidmila Nejedlá
Ilono???? Běžím si koupit česnek! Ale vážně...jsou lidé, kteří dovedou ovládat a ubírat energii. Jen ta obraná bublina mi asi nejde.
Elena Valeriánová
Paní Ilono, nikdy jsem o těchto lidech neslyšela, takže když jsem začala číst honil se mi hlavou komentář takový trochu s nadsázkou. Když jsem článek dočetla, uvědomila jsem si, že, ano znám takové lidi. Nikdy jsem však o nich takto nepřemýšlela. Děkuji za tento článek. Je třeba pozorněji vnímat svět a přijímat nové poznatky.
Hana Rypáčková
Když jsem se starala o maminku, byla jsem vždy tak vyčerpaná. Musela jsem cestou od ní vysávat dlaněmi energii ze stromů .Z koruny a z kořenů . Nemohla jsem se s nikým setkat. Když jsem se o svou energii bála , než jsem vešla, dlaněmi jsem si dělala kolem sebe bublinu. Pomáhalo to. Unaví mě i děti, ale zase mě i energií naplňují. Zrovna tu mám Honzíka...Myslím, že umím se upírům vyhnout. Prima článek...
Jiří Libánský
Několik článků na toto téma už jsem také napsal. Jelikož se tento s nimi shoduje, tak článek se mi líbí a se vším co se tam píše souhlasím na 100% a také podle poznatků své dlouholeté praxe mohu potvrdit. Jen maličkost. Já je nerozděluji na úmyslné a neúmyslné, nýbrž na aktivní a pasivní. Protože ani ten aktivní, ani pasivní to nedělá úmyslně, nýbrž na základě podvědomí. Prostě jen cítí, že když se někdo rozčiluje, tak jemu to dělá dobře. Pokud je někdo energetický upír, tak to neví. Když mu tuto vlastnost budete veřejně přisuzovat, nepřipustí si to.
Alena Tollarová
Nenapadlo mě uvažovat o tomto jevu takto, ale je pravda, že obojí prožívám. S č. 1 jsem se vypořádala, u č. 2 mívám občas pocit viny, že nedokážu pomoci. Ale komu není rady, tomu se asi pomoci nedá.
Marie Magdalena Klosová
Je důležité,nenechat se vyprovokovat,udržet emoce na uzdě.A to i tehdy,nejde-li zrovna o upíra.Sebeovládání není k zahození.Ale je to někdy těžké.mm
Jana Šenbergerová
Oni existují i neúmyslní upíři. Jsou to lidé s nedostatkem energie, kteří ji dovedou nasávat z lidí energií nabitých, aniž by se o to snažili vědomě. Pro ty příliš nabité to může znamenat i úlevu, pro ty sající posílení. Vím, o čem mluvím. Byly doby, kdy jsem se tak vědomě dobíjela po domluvě se ženou, která bývala nabitá tak, že v její blízkosti docházelo k přepětí v síti. Když jsem se dostala do její blízkosti, nasávala jsem jako houba. Nemohly jsme se od sebe doslova odtrhnout, jak nám to oběma dělalo dobře. Já se pak několik dní cítila mnohem lépe a ona také. Doktor by vám to nenaordinoval. :-)
ivana kosťunová
Něco už jsem o energetických upírech četla, ale pojem úmyslný úpír jsem neznala. Objasnilo mi to pár věcí, které jsem se snažila pochopit, a za to díky. Jen jedno mi vrtá hlavou. Můj oblíbený posez je - pravá ruka šikmo položená na levém rameni přes hruď, levá ruka položená na stole. Znamená to něco ? Překřížené ruce to sice nejsou, ale tak napolo přeci jenom trochu.... Díky za článek, kdybych to mohla nějak ovlivnit, pro mě je to počin týdne.
Jana Šenbergerová
Proti těm jsou ti, co "jen pijí krev", úplné bábovky, ale hlavně je jich podstatně míň. :-)
Libuše Křapová
Ilono, pravdivé, bohužel až moc. Je jich mezi námi hodně.
Zuzana Pivcová
Myslím, Ilono, že na tenhle článek jsem podvědomě čekala. Moc děkuji.