Bydlení a zahrada

Už jste někdy slyšeli o tlustonitníku?

Nedávno jsem se dočetla o rostlině, co má tento zvláštní název. Ta rostlina mě vyloženě zaujala.…

2. 9. 2019 Dana Puchalská

Dekorace pro pozdní léto

Procházka kolem posečeného pole, v lese či kolem rybníka může na konci léta přinést hodně překvapení. Stačí se jen dívat, zapojit fantazii a pak si doma udělat trochu času. Dekorace z toho, co příroda nabízí v tomto čase, jsou půvabné a tak trochu nostalgické.

1. 9. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Doba obrázková a divoká

Nejjednodušší a nejlevnější způsob, jak změnit vzhled bytu? Vyměnit obrazy. Pěkně je promíchat, dát k sobě takové, které spolu na první pohled neladí.

28. 8. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Zahrádkářské mýty: O zalévání

Jak často se zalévají stromy a keře po podzimní výsadbě? Je nutné trávník zalévat každý den? I mezi zahrádkáři kolují nejrůznější mýty. Tady jsou některé z nich.

26. 8. 2019 Redakce

Útulné teplo kdekoliv a kdykoliv

Léto pomalu končí a s ním i oblíbená posezení s přáteli u ohně a dobrého jídla. Pohled do plamenů bývá tím nejlepším odreagováním od problémů každodenního života. 

22. 8. 2019 PR

Z bytu do malé chaty. To je realita pro mnoho českých seniorů

Nemají na nájem, tak se stěhují do chat. Často tam bydlí ve velmi skromných podmínkách. V lepším případě mají aspoň toaletu a zavedenou vodu, ale mnozí nemají ani to. Tak to je realita. Tak žije v penzi čím dál více českých seniorů.

21. 8. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Sametka podzimní znovu útočí. Na lidi, psy i kočky

Způsobuje úporné svědění, ale blecha to není. Je to sametka podzimní, která právě teď začíná být aktivní. Její larvy se zarryjí pod kůži a způsobují zarudlé, hodně svědivé pupínky.

20. 8. 2019 Redakce

Zahrádkářské mýty: O krtkovi, včelách a hrušce

Okusuje krtek kořínky rostlin?  Šíří se rez hrušňová z tújí? Také mezi zahrádkaři koluje řada mýtů. Některé z nich nyní uvedeme na pravou míru v novém seriálu pro milovníky zahrad a skalek. 

19. 8. 2019 Redakce

Dřevěné dekorace pro pány kutily

Zbytky, které vznikly při štípání dřeva. Nebo kus dřeva zajímavého tvaru nalezený při procházce. To vše může být základem zajímavých dekorací. Chce to jen fantazii a šikovné ruce. Ty velmi často mají starší muži, kteří byli zvyklí celý život kutit, manuálně pracovat.

18. 8. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Na zahradu i do dílny – všechny stroje na jednu baterii!

Sekačka, plotové nůžky, pila, fukar, křovinořez, prořezávač větví, ale třeba i vrtačka, bruska, kompresor, nebo myčka. Stroje a nástroje, které využijete v každé zahradě i dílně.

15. 8. 2019 PR