Bydlení a zahrada

Pokojové rostliny: Koleus

V bytě pěstujeme zpravidla dva typy rostlin. Kvetoucí, které zdobí zpravidla jen část roku a okrasné listem, které jsou pěkné nezávisle na ročním období a i na tom, kvetou-li či ne.

16. 9. 2019 Redakce

Kousky dřeva nesou radost

Nepotřebné odřezky, kousky dřeva, větvičky, kameny. Pro někoho odpad, pro někoho materiál, ze kterého vzniknou umělecká dílka. Například domečky. Jsou ideální i pro ty, kteří s tvorbou ze dřeva začínají.

15. 9. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Zahrádky vydávají rekordní výpěstky - přihlaste ten svůj do pelhřimovského Muzea rekordů!

Gratulujeme k mega-rajčeti a největší okurce: Josef Vaněk st. z Kojčic u Pelhřimova vypěstoval ve…

15. 9. 2019 Josef Vaněk

Co s ovocem? Do povidlárny s ním

Blíží se konec léta, podzim, doba sklizně ovoce a zeleniny na přímou spotřebu a na uskladnění. Pokud se všeho urodí přiměřeně, není těžké vše zpracovat doma.

3. 9. 2019 Redakce

Už jste někdy slyšeli o tlustonitníku?

Nedávno jsem se dočetla o rostlině, co má tento zvláštní název. Ta rostlina mě vyloženě zaujala.…

2. 9. 2019 Dana Puchalská

Dekorace pro pozdní léto

Procházka kolem posečeného pole, v lese či kolem rybníka může na konci léta přinést hodně překvapení. Stačí se jen dívat, zapojit fantazii a pak si doma udělat trochu času. Dekorace z toho, co příroda nabízí v tomto čase, jsou půvabné a tak trochu nostalgické.

1. 9. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Doba obrázková a divoká

Nejjednodušší a nejlevnější způsob, jak změnit vzhled bytu? Vyměnit obrazy. Pěkně je promíchat, dát k sobě takové, které spolu na první pohled neladí.

28. 8. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Zahrádkářské mýty: O zalévání

Jak často se zalévají stromy a keře po podzimní výsadbě? Je nutné trávník zalévat každý den? I mezi zahrádkáři kolují nejrůznější mýty. Tady jsou některé z nich.

26. 8. 2019 Redakce

Útulné teplo kdekoliv a kdykoliv

Léto pomalu končí a s ním i oblíbená posezení s přáteli u ohně a dobrého jídla. Pohled do plamenů bývá tím nejlepším odreagováním od problémů každodenního života. 

22. 8. 2019 PR

Z bytu do malé chaty. To je realita pro mnoho českých seniorů

Nemají na nájem, tak se stěhují do chat. Často tam bydlí ve velmi skromných podmínkách. V lepším případě mají aspoň toaletu a zavedenou vodu, ale mnozí nemají ani to. Tak to je realita. Tak žije v penzi čím dál více českých seniorů.

21. 8. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce