Bydlení a zahrada

Padlí a strupovitost na jádrovinách

Letošní jaro mělo zatím dvě období. První suché a teplé, druhé dosti vlhké, deštivé. Zatímco suché počasí přináší riziko napadení nejmladších listů a výhonů, popřípadě i plodů padlím, vlhko přeje strupovitosti.

23. 5. 2019 Redakce

Kámen jako umělecké dílo

Bílé či šedé oblázky se mnou stát něčím podobným jako je malířské plátno. Šikovné ruce a fantazie je mění ve zvířata, v lidské tváře, v květiny, v podivuhodné bytosti z jiných světů. Stačí jen nebát se a zkusit to.

22. 5. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Járu Cimrmana můžete mít doma

Ač titulek vypadá poněkud podivně, je to tak. Již od roku 2008 mohou přátelé Járy Cimrmana mít svého guru živého doma. Budou ho moci zbavovat parazitů a chorob, zalévat, hnojit, ukládat ho k (zimnímu) odpočinku.

17. 5. 2019 Redakce

Voňavé koření, které také léčí

Toto koření má určitě každý doma, protože je důležitou ingrediencí při přípravě perníku, hruškového…

16. 5. 2019 Dana Puchalská

Úklid jako genderový problém

Všechno dělám sama. V ničem mi nepomůžeš. Co bys ještě chtěla? Vždyť vydělávám na chod celé domácnosti, tak snad můžeš aspoň uklízet. Uklízím pořád, ty nezajdeš ani s košem. Nedělej to, dej mi ten hadr, udělám to lépe než ty. Úklid je velmi častým spouštěčem partnerských neshod a hádek.

15. 5. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Oblékání oken je jednoduchá změna

Závěsy, záclony. Stačí je občas vyměnit a byt či dům vypadá jinak, nově, lépe. Jde často o malou investici, kterou si může dovolit každý. Možností, jak obléknout okna do nového, je přitom neuvěřitelně mnoho.

13. 5. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Architekt a designér Jiří Jiroutek: Celý život je ze mě cítit dřevo

Není mnoho lidí, kteří by mohli být po šedesáti letech přítomni znovuzrození svého výrobku. Architekt a bytový designér Jiří Jiroutek, který loni oslavil devadesátku, to štěstí měl. Jím navrhovaný nábytek měly za socialismu desetitisíce českých domácností.

9. 5. 2019 Redakce

Sekačky roztáčejí svoje nože, sezóna začala

Letos to na zahradě vypadá, že sekačky budou v permanenci. Tráva roste po zimě a současném vlhkém období jako z vody a je třeba se s ní vypořádat. S kvalitní rotační sekačkou to zvládnete raz, dva.

9. 5. 2019 PR

Květiny na stole dělají divy

Stačí pohodit mezi talíře pár sedmikrásek nebo kopretin. Udělat zajímavou vazbu do starého nakřáplého hrnce. Nebo naaranžovat kytici plevele do obyčejné sklenice od okurek.

8. 5. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Jaroslava Valová: Dnes jsou chytré i koupelny

Před téměř třiceti lety založila s manželem rodinnou firmu na vybavení koupelen. Dnes SIKO zaměstnává na 900 lidí a firmě se daří bez dotací státu udržet se na špičce v tomto oboru. Jaroslava Valová patří dlouhodobě k topmanažerkám a portálu i60 e svěřila, co stojí za jejím úspěchem.

6. 5. 2019 Redakce