Města a obce
Vánoce 1920 na Hluboši
„Věřím i já Bohu, že po přejití vichřic hněvu, hříchy našimi na hlavy naše uvedeného, vláda věcí tvých k tobě zase se navrátí, ó lide český...“
Jak šel čas
V roce 1965 jsem se já, pražská holka, zvyklá na určitý komfort, provdala do Stodůlek, tehdy…
Do stovky: Vybrali jste vítěze!
V listopadu skončila naše celoroční soutěž projektu "Do stovky", jejíž cílem bylo motivovat seniory k výletům prostřednictvím vašich turistických tipů. Sešla se celá řada zajímavých příspěvků a vy jste z nich sami vybrali vítěze.
Třebíč osvětlená vlídnými tvářemi
Jsme Pražáci celou duší. V tuto předvánoční dobu rozesíláme po známých fotografie různých pražských…
Prosperita Česka je druhá nejvyšší v postkomunistické Evropě. Ve srovnání s EU jsme ale stále průměrní
V rámci postkomunistické Evropy dosahuje lepšího hodnocení než my pouze Estonsko, ukázalo souhrnné vyhodnocení všech 10 pilířů Indexu prosperity za rok 2022. Ve srovnání se všemi zeměmi Evropské unie se však Česko umístilo na 13. místě.
Seznamte se s lampářem na pražském Karlově mostě
Stejně jako v minulých letech, i letos lze v předvánočním čase od 27.11. do 23.12. potkat na Karlově mostě lampáře v historické uniformě, kterou tvoří černý vlněný dlouhý kabát s ozdobnými mosaznými knoflíky a odznakem „pražské“ lucerny, červená pelerína a černá brigadýrka s odznakem.
Další poznatky nové obyvatelky Karlových Varů, 3. díl
Podzim se již přehoupl do své poslední třetiny. Počátek jeho vlády byl po horkém, dlouhém suchém létu poněkud lenivý. Prudké ochlazení jakoby naznačovalo, že hned přenechá svoji vládu paní Zimě.
Také máte rádi lidovou architekturu?
Já moc. Začalo to kdysi dávno v jihočeské vesničce Holašovice. To jsem ještě neměla digitální fotoaparát, fotili jsme na kinofilm nebo na "diáčky". Na náves plnou krásných statků a domků s ozdobenými štíty a půlkulatými vraty nikdy nezapomenu.
Na rozloučenou se zlatým podzimem
Včera večer napadl v Praze první letošní sníh. Ráno jsem ho byla s foťákem přivítat na Pražském hradě. Teď ale sedím u počítače, kde jsem teprve před chvílí zpracovala fotky z procházky pražskou Královskou oborou neboli Stromovkou.
Věděli jste?
Hotel Petr je nejstarším domem v Karlových Varech. Byl postaven roku 1756, nejprve jako hostinec,…
Jak šel čas: Měnící se tvář krajiny
Historická obec Světec i její osady doplatily na povrchovou důlní činnost, která na Bílinsku pronikla až do chráněné oblasti Českého středohoří. Nejhůře dopadlo blízké Radovesické údolí se stejnojmennou obcí, jejíž část kdysi patřila pod klášter ve Světci.
Praha ve svátečním hávu dne 28.10.2022
Tento den jsem se rozhodla strávit v Praze, přestože mi bylo jasné, že město bude plné lidí. Navíc…
Jak šel čas aneb Osudy zámku Pravonín
Když jsem objevila soutěžní téma „Jak šel čas“, hned jsem věděla, že budu psát o zámku v Pravoníně. Léta jsem sledovala jeho chátrání a nyní doufám v jeho záchranu.
Jak šel čas v Hradci Králové
Nejsem sice rodilý Hradečák, ale v tomto městě žiji už více než čtyřicet let. Napsala jsem o něm už řadu článků, které byly zveřejněny nejen zde na íčku, ale i jinde. Představila jsem toto město z mnoha stránek, vyfotila jsem a okomentovala kdejaký kout.
Není důležité, zda se o seniory stará státní či soukromé zařízení, klíčová je kvalita péče, říká Lukáš Drásta ze Senlife
Domov pro seniory nemusí vypadat jako unifikované bydlení, může to být místo, v němž se jeho obyvatelé budou cítit jako doma. Tento cíl si předsevzali zakladatelé projektu Senlife Tomáš Eckschlager a Lukáš Drásta.
Doporučujeme
Články z Drbna.cz
Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.
Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:
- Váš nejnovější článek
- Nejnovější komentáře k vašim článkům
- Nové vzkazy od přátel
- Nové žádosti o přátelství
JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí.