Podzim v duši

Podzim v duši

19. 11. 2015

Kam schovala ses lásko, kam?

Brouzdám se podzimem,

hledám tě a marně vzpomínám.

Žluťásky už vítr  neponáší.

Barvy jsou matné, šedivé,

a brzké stmívání mě straší jak šediny v skráni mé.

Smutno je v sadech, smutno v duši 

a  moje srdce touhou buší.

Očima holé stromy objímám a vzpomínám..

Sukénky si něžně uložily,

nastlaly broučkům peřinky

a klíčkům jaro přislíbily. Však to znám.

Mé myšlenky jsou prázdné jak staré noviny.

Ty podzime, ty nejsi bez viny, 

bereš mi klid, když v prázdná hnízdečka vkládáš karmíny.

Kam odešla jsi, lásko, kam? Brouzdám se podzimem,

hledám tě a marně vzpomínám.

 

Moje poezie
Hodnocení:
(3.9 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Miluše Převrátilová
Krásné verše paní Lidmilo, sice s notnou dávkou melancholie, ale ta k podzimu jaksi patří ...
Dagmar Bartušková
Brouzdej se podzimem, Lýdie, brouzdej. Zima je nejhorší. Pak zase přijde jaro...
Zdenka Jírová
Moc hezké podzimní rozjímání.
Lidmila Nejedlá
Děkuji, vážení přátelé, vaše slova mě potěšila.
Alena Várošová
Lidmilko,zase bude líp a myšlenky smutné a tklivé Vás opustí a úsměv rozzáří Vaši tvář.
Soňa Prachfeldová
Lidmilko, zase přijde jaro, zase bude máj, nebuď smutná, máme Tě rádi :-)
Jana Šenbergerová
Krásně zádumčivé... Přesto, nebo možná právě proto, mě napadají rozvernosti. Tak už to na světě chodí: Za štěstím smutek cupitá. Kdo z toho neochoří, brzy zas štěstí přivítá. Tímto nic nezlehčuji, jen trochu odlehčuji. Moc ráda si, Liduško, přečtu tvé další verše, protože tyto se mi opravdu moc líbí.
Hana Rypáčková
Je to hezky vyjádřeno, ale nesmíme tomu propadat.Prostě máme víc ostražitosti než mládí.Mně pořád ale baví brouzdat se spadaným listím.A jak ve vírech lítá- to je taky krása. Láska ale neumírá, nová se rodí.
Alena Tollarová
Lidmilo, je to tak smutné ...
Libor Farský
Lidmilko, Evička M. mě předběhla, přesně toto jsem měl na mysli, ale musel jsem odběhnout od počítače. Dovětek Marušky N. je také úžasný. Děkuji, děvčata.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...