Podzim v duši

Podzim v duši

19. 11. 2015

Kam schovala ses lásko, kam?

Brouzdám se podzimem,

hledám tě a marně vzpomínám.

Žluťásky už vítr  neponáší.

Barvy jsou matné, šedivé,

a brzké stmívání mě straší jak šediny v skráni mé.

Smutno je v sadech, smutno v duši 

a  moje srdce touhou buší.

Očima holé stromy objímám a vzpomínám..

Sukénky si něžně uložily,

nastlaly broučkům peřinky

a klíčkům jaro přislíbily. Však to znám.

Mé myšlenky jsou prázdné jak staré noviny.

Ty podzime, ty nejsi bez viny, 

bereš mi klid, když v prázdná hnízdečka vkládáš karmíny.

Kam odešla jsi, lásko, kam? Brouzdám se podzimem,

hledám tě a marně vzpomínám.

 

Moje poezie
Hodnocení:
(3.9 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Balúchová
Lidu,moc hezké...
Eva Mužíková
Lidmilo, opravdu krásná báseň, plná citu. Ale jak píše také velmi hezky Marie, vše se časem změní, opět se budeme radovat , byť jen z těch sluníčkem ozářených cestiček při našem toulání přírodou.
Marie Novotná
Však není ještě všemu konec, podzimu i zimě odzvoní ten zvonec, a přivolá jaro,máj, v duši i venku bude zase ráj. Peřiny větrat dají broučkové, a všechno nové vyroste, stromy se zahalí v zelený šat, co jiného si přát. Déšť smutek odplaví, sluníčko náladu napraví, vnoučata a íčko zabaví, Tak přiťukněme si NA ZDRAVÍ.
Zuzana Pivcová
Taky mi nějak, Liduško, mluvíš z duše. A to jsem si myslela, že mi melancholie nehrozí. Vyjádřila jsi to krásně, to ano, ale raději bych se bezuzdně smála, to mi věř.
Elena Valeriánová
Lidmilko, krásně melancholické verše. Plně vystihují i moji dnešní náladu. Za oknem nevlídno, holé ruce stromů se vzpínají k pošmourné obloze. Ještěže ta má láska sedí naproti mně a pije se mnou ranní kávu. Čeká nás špatné období, snad to zvládneme.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.