Hyenismus
Ilustrační foto: Pixabay

Hyenismus

15. 10. 2024

Jsem z Opavy, která byla nedávno zdevastována ničivou povodní. Jednalo se především o místní část Kateřinky, kde je také velké sídliště. Místy voda dosahovala dvou metrů.

V jedné ZŠ jsem dělal správce hřiště. Loni bylo za účasti primátora slavnostně otevřeno. Stálo 18 milionů. Po vyučování a ve volných dnech ho dalo město k dispozici občanům. Sportovaly tam především děti. Dnes je na něho smutný pohled. Neuvěřitelná síla vody vytrhala tartan a zničila multifunkční hřiště. Mladí místo sportování si opět hrají s mobily.

V této zasažené čtvrti bydlí můj kamarád, s kterým několikrát týdně sportuji. Měl smůlu. Bydlel v přízemí. Veškeré zařízení bytu a věci ve sklepě má na kupě před barákem, připravené na odvoz na skládku. Po nezbytném úklidu se obrátil na pomoc. Dvě neziskové organizace mu poskytly okamžitou finanční výpomoc. Protože je slušný člověk, tak zazvonil vedle u majitele bytů.

„Ahoj, dostal jsem nějaké peníze. Kolik si představuješ, že bych Ti z toho mohl věnovat“?
„Dáš mi polovinu, jinak Tě vyhodím!“ zněla mrazivá odpověď.

On si myslí, že peníze patří jemu. Při své nátuře bych ho asi ihned kopl mezi nohy. Nevím, proč si tento majitel nemovitosti chová jako dobytek a slušného nájemníka si neváží? Pepa řádně platí nájemné, žádné neshody s majitelem ani se sousedy nemá. Znají se dlouho a tykají si. Navíc právě prožívá smutné období. Před měsícem mu umřela žena. Měla šedesát.

Jak na tu sprosťárnu reagoval? Hledá si podnájem. Pryč ze zátopového území, pryč od hulváta. Do shánění bytu jsme se mu zapojili všichni. Jsme jeho kamarádi. Dnes mi přiletěla dobrá zpráva: „Příští neděli se stěhuji. Našel jsem si podnájem.“

 

 

 

 

bydlení povodně
Hodnocení:
(5 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Irena Mertová
Nebyla jsem u toho, ale obecně, pokud je s majitelem spor a je možnost se přestěhovat, bude to dobré řešení...
Marie Měchurová
Proč se majiteli svěřoval? Ten si měl požádat sám o příspěvek za poničený byt, a pojišťovna mu určitě taky něco dala.
Jana Šenbergerová
Nadarmo se neříká, že v nouzi poznáš přítele. Dodávám, že i slušného člověka, nebo hulváta.
Naděžda Špásová
Jo hyenismus, to je problém, bohužel je součástí života a dost běžná lidská vlastnost, to bylo je a bude vždycky.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.