Krátký den, dlouhá noc - čas na hádanky
FOTO: Vladislava Dejmková

Krátký den, dlouhá noc - čas na hádanky

13. 11. 2023

Dny jsou v této roční době opravdu krátké, mlhavé, deštivé a větrné. Trávíme mnohem více času doma, a to je dobrá příležitost pro trénování šedých buněk mozkových. Pokud máte chuť, zkuste si vyřešit následující velmi jednoduché úlohy.

 

1. Najdi pět rozdílů mezi dvěma fotografiemi z pardubických Mlýnů:

mlyny4-1.jpg

(původní fotografie)

mlyny4zmeny.jpg

(upravená fotografie)

 

2. Zamyslete se! Kolikrát můžeme odečíst 2 od 32?

3. Kombinujte! Jak byste ve čtvercové místnosti  rozestavěli 10 křesel opěradlem ke zdi, aby počet křesel u každé zdi byl vždy stejný?

4. Odhadněte z detailu, o co jde. (malá nápověda - vše najdete v přírodě) 

 

 predmet1.jpg       predmet2.jpg      predmet3.jpg   

 

 

 

Předpokládám, že řešení snadno najdete, ale pokud bude třeba, napíši ho asi dva dny po zveřejnění příspěvku do komentářů.

 

Zdroje hádanek: www.mozkolam.cz

Hodnocení:
(5 b. / 18 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Mužíková
Rozdíly jsem našla, dvě odečtu jednou, rozkrájený meloun, hruška.. rozkrajené pomelo, ulita U těch křesel bude asi háček v tom: " opěradlem ke zdi"?
Anna Potůčková
1) Chybí jedno písmeno pod schody - Chybí jedna postava - Mezi traverzami přibylo ocelové spojení - Jinou barvu má kolečko na kočárku - Jinou barvu má jeden batoh na zádech 2) Jednou, protože další už by se odečítalo od čísla 30 3) toto nevím, matematik jsem nikdy nebyla 4) Moje tipy jsou rozkrojená hruška, rozkrojený pomeranč nebo jiný citrus, detail ulity od nějakého šneka
Jana Šenbergerová
Myslím, že jsem to zvládla. Počkám si na řešení. Mám hádanky ráda, díky.
Vladislava Dejmková
Tak už poněkolikáté nakukuji, abych zjistila, zda se vám daří či nikoliv. Je to divné, že není žádný komentář.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.