Seniorské čtení v parku
Fotografie Věra Ježková a Jan Zelenka

Seniorské čtení v parku

4. 9. 2023

Tak jako každý rok, proběhla v Litoměřicích v pátek 1. září opět celostátní akce – Města čtou. Náš Klub tvůrčího psaní Lipen se této akce účastní pravidelně od samého jejího počátku.

Letos se tato akce, již tradičně, uskutečnila v příjemném prostředí parku U Hvězdárny. Šest členů klubu zde posluchačům četlo něco ze své tvorby. Každý z nás měl, vzhledem k časovému omezení, možnost přečíst své dva příspěvky. Já jsem přečetl dva články ze svých dvou cestopisů – Snítka olivy ze Země zaslíbené a Středomořský kaleidoskop. Počasí bylo příjemné, diváci nechyběli a já i moji kolegové jsme byli rádi, že můžeme něco ze své tvorby divákům prezentovat.

 

Byl jsem moc rád, že se této akce zúčastnila i Věrka Ježková, která byla u mne na návštěvě, a to nejen jako posluchačka, ale i fotografka.

Po ukončení našeho čtení akce Města čtou, která byla pod patronací Městské knihovny K. H. Máchy, pokračovala dalším programem, ale my jsme se, ještě s několika klubovými přáteli, uchýlili do parkové kavárničky Fér kafé. Tam na nás čekalo milé překvapení. Jak bílé, tak i červené rozlévané víno bylo cenově nejvýhodnější z celých Litoměřic. Rádi jsme této nabídky využili.

 

V září se uskuteční ještě jedna literární akce. Knižní festival, který proběhne v prostorách městské knihovny. Ale o tom až příště.

 

 

knihy kultura
Autor: Jan Zelenka
Hodnocení:
(5.2 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Nováková
Škoda, že nebydlí tam, co vy. Přišla bych. Dobrý nápad a skvělá akce
Jan Zelenka
Děkuji vám za vaše komentáře.
Dana Puchalská
Moc zajímavá akce.
Dana Puchalská
Moc zajímavá akce.
Martina Růžičková
Je příjemné mít s kým sdílet svoji tvorbu. Jsem ráda, že se vám akce vydařila.
Anna Potůčková
Myslím že toto byla prima akce a pro Vás radost z Vaší literární tvorby. A posezení bylo třešinkou na pomyslném dortu.
Alena Velková
Zajímavá akce.
Zuzana Pivcová
Paráda, obdivuji každého, kdo může prezentovat svou tvorbu. Gratuluji.
Věra Ježková
Byla to moc pěkná akce, včetně závěrečného posezení.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 19. týden

V pátek 10. května startuje Mistrovství světa v hokeji, jehož pořadatelem je Česká republika. Vědomostní kvíz se tedy bude tento týden věnovat hokeji.