Dovolená v Dubaji
Ilustrační foto: Pexels

Dovolená v Dubaji

15. 7. 2023

„Vždycky jsem říkal, že připlatit si za hotel s výhledem na moře se vyplatí. Podívej, Maruško! Támhle v dálce jsou nějaké hory… Nebo to jsou mrakodrapy?! A támhle zase na tom hotelu vedle je snad bazén na střeše? Je to možný? Vidíš to, Maru? Moře je kousek od hotelu, nikam nemusíš chodit přes silnici, všechno je, co by si kamenem dohodila. Perfektní hotel. Výtah jezdí zvenku po stěně a jede přímo k bazénu. Pojď se taky podívat!“
„Chvilku počkej, jen to dodělám.“
„Zaplatíme si výlet, kam budeš chtít! Můžeme si také objednat kurz potápění nebo letět na padáku podél celého pobřeží. Stačí dojít za delegátkou a

Dubaj nám leží u nohou. Určitě si také zajdeme na večeři do nějaké restaurace, abychom poznali noční život. Krevety, chobotničky, humr, ústřice, to všechno si dáme. Už se strašně těším. Když přimhouřím oči, cítím tu vůni Orientu a vidím obrovské talíře s jídlem.“
„Pepo, ale to cítíš ten guláš! Dáš si ho s knedlíkem nebo s chlebem? A konečně zavři už ten katalog a pojď se najíst. Pivo máš v lednici. Jó, a volal tvůj brácha, letos nás asi zase čeká Lipno.“

cestování
Autor: Zdeněk Hart
Hodnocení:
(5 b. / 17 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdenka Soukupová
Zdeňku, podle Vašich minulých článků jsem očekávala nějaký vtipný konec. Nezklamal jste. Těším se na příští veselé počtení. ☼
Jarmila Komberec Jakubcová
Paní Helenko viděla jsem Dubaj jen jednou a přiznám se, že tolik zlata a šperků jsem viděla jen jednou v životě. Do některých destinací jsem se opakovaně vracela, na Gran Canarii jsem byla za život 20x. S manželem jsme každé září trávili ve stejném hotelu Beverly Park.
Zdeněk Hart
Mám rád všechny Vaše komentáře a děkuji Vám za ně, ale když mi paní Řeřichová napíše, že ráda čte moje příběhy, to potěší obzvlášť. Děkuji Vám všem.
Helena Přibilová
Podívala jsem se do všech sedmi Spojených arabských emirátů, přičemž právě Dubaj je tím, který skýtá nejvíce komerce a luxusu. Z mého pohledu je to svět megalomanie, jež je mi cizí. Jsem však ráda, že jsem i tuto část světa poznala, a o to více si vážím naší krásné zemičky.
Daniela Řeřichová
Ráda čtu Vaše příběhy, díky.
Elena Valeriánová
Snít se musí, přenášet se do dálek, trochu mrznout a nebo propotit tričko. No co, to nám nikdo nevezme a když to snění zajíme gulášem a nebo řízkem, to pak nemá chybu. Ale někdy je dobré nějaký ten sen uskutečnit, třeba malý, i to Lipno bych brala.
Helenka Vambleki
Snění nám nikdo nevezme, tak sněme!
VANDA Blaškovič
Ano, ano, tušila jsem to. Sny se mají plnit, život je krásný tam i tady…:)
Jan Zelenka
Vtipně napsané.
Jarmila Komberec Jakubcová
Byla jsem v Ar. emirátech pouze 1x a to přímo v Dubaji. Letí se tam 6 hodin a nejlepší doba je přelom října a listopadu. Dubaj je o komerci a přepychu. ˇUžasné obchody, zlato všude kam se podíváte. Koupila jsem tam pro vnoučata čokoládu s velbloudího mléka.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 19. týden

V pátek 10. května startuje Mistrovství světa v hokeji, jehož pořadatelem je Česká republika. Vědomostní kvíz se tedy bude tento týden věnovat hokeji.