Vlídná slova do nevlídné doby
Všechny fotografie: Věra Ježková

Vlídná slova do nevlídné doby

18. 1. 2023

V současné vypjaté době se to jen hemží zlobou, urážkami, osočováním, nepřátelstvím. Valí se na nás téměř ze všech médií.

Sepsala jsem proto několik slov, pouze podstatných jmen, která by ve vás mohla vyvolat příjemný pocit nebo hezké vzpomínky. Budu ráda, přidáte-li další.

Babička, bezpečí, borůvky, čokoláda, dědeček, děti, dobro, domov, důvěra, hájenka, holčička, hra, hudba, chaloupka, chlapeček, jehňátko, kakao, klid, koníček (hobby), kočička, kotě, kůzle, květiny, lahůdka, láska, ledňáček, legrace, les, maminka, miminko, mláďata, něha, objetí, odpočinek, pejsek, písnička, pohádka, pohlazení, pohoda, polibek, potůček, přátelé, příroda, radost, slunce, slůně, smích, spánek, svítání, sýkorka, štěně, tatínek, teplo, ticho, ukolébavka, umění, úsměv, zábava, zdraví.

Připojila jsem několik fotek.

 

psychika zábava
Hodnocení:
(5.1 b. / 34 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jitka Hašková
Věro, poslala jsem tvůj článek své kamarádce. Moc ji potěšil a napsala mi: Autorka by si zasloužila extra pochvalu. A: Paní autorka má můj obdiv. Kéž by bylo takových lidí více!!!
Věra Ježková
Děkuji potřetí. :-)
Marcela Pivcová
Věro, zaujal mě Váš nápad vypsat aspoň některá vlídná slova, která někdy častěji, někdy zřídka, slýcháme kolem sebe. Přidávám také některá další a omlouvám se, jestli zde některé je již uvedeno. Bylo by složité je kontrolovat. Anděl, básnička, ctnost, čistota, duše, empatie, fialka, gratulace, hvězdička, chlebíček, ideál, jitro, křišťál, lístek, mateřídouška, návrat, ovečka, pravda, růžička, řeka, svatba, štěstí, tajemství, úspěch, vítězství, zlato, život. Přeji Vám další úspěšné články.
Jarmila Komberec Jakubcová
Milá Věrko dík za milá a pravdivá slova. Já si říkám mů Piškůtek kocourek.
Taťana Veselá
Líbí se mi od paní Šimkové slovo "veselka" ;-) přidávám se: Vlídnost, úcta...
Marie Ženatová
Milá Věrko, díky moc za tvoje dobrá slova*
Marie Seitlová
Moc pěkné čtení, díky za krásná a pozitivní slova.
Jana Jurečková
Moc hezké a přídám také milá slova - můj kocourek Mikeš, zámek, romantický film v televizi,kamarádka a I60.
Zdenka Soukupová
Přítel, kamarád, výlet, dobrý oběd, rodina, úplněk, luční kvítí, zahrádka, .... taky se omlouvám za případné opakování. Krásných slov je mnoho, Věrko, prima nápad. :-)
Hana Šimková
Tak se k těm milým slovíčkům pokusím také něco přidat, Bráška, buchta, brčko ,beránek, cukr, cévka, dárek, drůžička, dech, flíček, gumička, hubička, hrdlička, hedvábí, hrášek, jelen, jetel, jitřenka, králík, kružítko, kocourek, korálek, kulička, lusk, lesík, lučina, ,mráček,,myška,,mušle, muška, mazanec, mech, nanuk, nosík, nákres, párek ,pudr, pásek, prcek, prám, pero, syn, seník, sen, srnka, tráva, trubička, tácek, vrch, vrána, vnuk, vánek, vrba, veselka, trubka, talíř, zelí, zrzka. Jestli se po někom opičím, tak se omlouvám, ale myslím ,že hezkých slov není nikdy dost.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 19. týden

V pátek 10. května startuje Mistrovství světa v hokeji, jehož pořadatelem je Česká republika. Vědomostní kvíz se tedy bude tento týden věnovat hokeji.