Možný mini sraz v Brně
FOTO: Blanka Lazarová

Možný mini sraz v Brně

29. 5. 2022

Datum: pátek 24. června 2022

Program: 3 hod. jízda minibusem (max.14 -16 lidí), cena senior 250,- Kč

Čas: 10.00 hod.

Tato vyhlídková trasa je ve znamení čtyř slavných vil. Všechny byly postavené v první třetině 20. století, a přesto jsou tak rozdílné: secesní Löw-Beer (1904), Jurkovičova (1906), modernistická Stiassni (1929) a funkcionalistická Tugendhat (1930).

Trasa: nám. Svobody – kostel sv. Jakuba, Kostnice sv. Jakuba – Moravské náměstí – Mahenovo divadlo – Janáčkovo divadlo – park Lužánky – vila Löw-Beer * – palác Tivoli  – Dětský domov Dagmar – Jurkovičova vila *  – kostel sv. Augustina  – Hvězdárna a planetárium Brno  – vila Stiassni * – Výstaviště – Letohrádek Mitrovských – Mendlovo náměstí (Mendelovo muzeum, Bazilika na Mendlově náměstí) – kostel Jana Amose Komenského – nám. Svobody

Zastávky označené * jsou s výstupem a prohlídkou zahrady

 

2 hod. prohlídka centra s průvodcem, skupina 5 -14 lidí = 1200,- Kč

Čas prohlídky si určíme sami.

Stará radnice – nádvoří, brněnský drak, portál
Zelný trh – barokní kašna Parnas, Divadlo Reduta, socha W. A. Mozarta, sloup Nejsvětější trojice, Dietrichsteinský palác

Kapucínské náměstí

Katedrála sv. Petra a Pavla (včetně interiéru)

Denisovy sady – obelisk, výhled na Špilberk, Staré Brno a kostel J. A. Komenského (Červený kostel)

Náměstí Svobody – Kleinův palác, Dům pánů z Lipé, budova Moravské banky, morový sloup, hodinový stroj

Kostel sv. Jakuba (včetně interiéru)

Moravské náměstí – kostel sv. Tomáše, Místodržitelský palác, sochy 4 Platónových ctností

Během této trasy se nevstupuje do objektů.

Cca 1 hod. prohlídka jedné vybrané vily

(kromě Tugendhat, ta je dlouho dopředu vyprodaná)

Jurkovičova 100,- Kč, Low Beer  80,- Kč, Stiassni 180,- Kč

 

K tomuto můžeme ještě něco z Brna přidat a rozložit to do dvou dnů, tzn. přidat čtvrtek 23.6. Trochu problém je s ubytováním. Za 500- 800,- Kč/noc téměř nejde nic sehnat. Dvoulůžka jsou většinou manželské postele.

Bydlet pohromadě 10 - 14 lidí v jednom objektu taky není lehké, jsou to většinou hotely. Jinak pak po 2 nebo po třech v různých místech Brna.

Představovala jsem si zamluvit salonek s večeří a posezením – to problém není, ale ubytování třeba na opačném konci Brna, každý jinde, už se mi jeví špatně. Ale dalo by se. Večer by se všichni rozjeli do svého ubytování a ráno na 10.00 hod.se dopravili na nám. Svobody, kde je start minibusu.

Co se mi zatím podařilo sehnat a vím, že v tomto termínu by asi šlo, je :

https://www.megaubytko.cz/k-penzion

 https://www.ubytovani-penzion-brno.cz

 https://hotelkozak.cz

http://www.penzion-zahrada.cz/cs/

 

Takže potřebuji vědět zájem a názor na to spaní. Další alternativa je v září, ale to mohou být zase jiné ceny (veletrhy).

Pište, prosím, pod tento článek.

 

 

 

 

 

cestování i60.cz
Hodnocení:
(5.1 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Daniela Řeřichová
Blanko, to je skvělé cestovatelské menu. Bohužel poslední červnový víkend máme již po dvacáté setkání rodáků v Suchdole n. Lužnicí. Mohla v tomto týdnu od pondělí do čtvrtka večer. Vím, že to je pro tebe logisticky složité, ale nemáš ještě jeden termín třeba v předchozím týdnu?
Vladislava Dejmková
Jak jsem už psala, Brno bych si dala. Prakticky ho neznám, jezdila jsem tam jen služebně a nikdy nebyl čas si něco prohlédnout. Volila bych nějakou variantu s přespáním. Navrhovaný termín mám volno.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.