Vzpomene si někdo?
Ilustrační foto: Pixabay

Vzpomene si někdo?

26. 2. 2022

Až se budu vracet, odpoledne z práce, fialky Ti koupím na rohu ..............?

Zítra na procházce Ti řeknu o své lásce ..............?

A když netroufnu si, tak to jindy zkusím, u nás přece jaro nekončí,

Vítr čechrá vlasy, člověk zazpívá si, když jde rozesmátou ulící .................. ?

Refrén : A jajaja .................

Tato milá písnička z konce 50-tých let a její prostá, ale hezká melodie mně nečekaně přepadla s prvními paprsky únorového slunce a já ji nemohu vyhnat z hlavy! Neznám dobře její slova, vzpomínám si jen, že byla tehdy jedna z mála, při jejímž zpěvu nebolely lidi ruce od práce!

Jelikož jsem denně mučen jejím neustálým broukáním, obracím se na všechny pamětníky s prosbou, jestli si nevzpomenou na název, interpreta a správné verše. Předem děkuji za Vaši snahu!

 

hudba vzpomínky
Hodnocení:
(5.1 b. / 17 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Miloslava Náhlíková
Jde o píseň Karla Gotta... U nás jaro nekončí
Zdenka Jírová
Jarní větřík smývá rána zimomřivá, venku je už jaro vonící. Vítr čechrá vlasy, člověk zazpívá si, když jde rozesmátou ulicí. ... Až se budu vracet odpoledne z práce, řeknu o své lásce, fialky ti koupím na rohu,. ...A když netroufnu si, tak to jindy zkusím, u nás přece jaro nekončí... a zpíval to Milan Směták, v 50. letech populární zpěvák. Trochu jsem potrápila paměť, ale vzpomněla jsem si . nevím, jestli jsem něco vynechala. Ta adresa od p. Polanského mi nefunguje, tak jsem pátrala ve své hlavě. Já si hako ještě žákyně základní školy psala do velkého sešitu všechny populární písničky té doby, až asi do 60 let, také jsem tam psala i jména tehdejších zpěváků. Ten sešit ještě mám. Tuto písničku jsem tam ale neměla, jen zpěváka. Vím jen, že byla z nějakého filmu. Dokonce jsem si ji zabroukala, melodie mi šla lépe než slova.
Dalibor Polanský
Zde jsou slova, ale nejsem si jistý zpěvákem. Mám dojem, že první to byl Milan Smēták, ale... https://supermusic.cz/skupina.php?idpiesne=550733&sid=
Soňa Prachfeldová
Byly to hezké milé písně. A dobří zpěváci. Také si někdy pobrukuji pořád dokola stejnou píseň.
Eva Mužíková
No ani já jsem jí celou bez pomoci dohromady nedala. Ráda jsem si jí nechala připomenout.
Alena Švancarová
Ted jsem si s chutí vyposlechla na videu.
Alena Švancarová
Mě napadl Jiří Vašíček,ale Směták to si také ještě vzpomínám.To byly písničky.....
Václav Soukup
To je pravda ! Je dobře, že se nám vybavují spíše hezké vzpomínky, než ty smutné !
Jan Zelenka
Václave, taky mi písnička vlezla do hlavy a pro sebe si jí broukám. Problém našeho věku je v tom, že si hodně pamatujeme.
Jitka Caklová
S touto romantickou písničkou jsem vyrůstala a když se linula z našeho starého rádia, představovala si, jak jednou mi můj milý kytičku fialek také přinese. Bohužel, se nikdo takový nenašel. Materializmus zvítězil nad lidskostí.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...