Vzpomene si někdo?
Ilustrační foto: Pixabay

Vzpomene si někdo?

26. 2. 2022

Až se budu vracet, odpoledne z práce, fialky Ti koupím na rohu ..............?

Zítra na procházce Ti řeknu o své lásce ..............?

A když netroufnu si, tak to jindy zkusím, u nás přece jaro nekončí,

Vítr čechrá vlasy, člověk zazpívá si, když jde rozesmátou ulící .................. ?

Refrén : A jajaja .................

Tato milá písnička z konce 50-tých let a její prostá, ale hezká melodie mně nečekaně přepadla s prvními paprsky únorového slunce a já ji nemohu vyhnat z hlavy! Neznám dobře její slova, vzpomínám si jen, že byla tehdy jedna z mála, při jejímž zpěvu nebolely lidi ruce od práce!

Jelikož jsem denně mučen jejím neustálým broukáním, obracím se na všechny pamětníky s prosbou, jestli si nevzpomenou na název, interpreta a správné verše. Předem děkuji za Vaši snahu!

 

hudba vzpomínky
Hodnocení:
(5.1 b. / 17 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marcela Pivcová
Z částí písničky, které jste uvedl, mě napadlo k té první, že ... jarní květy voní, je to dárek pro ni, víc vám zatím říci nemohu... / bohužel si víc text nepamatuji, ale melodie mi je známá/.
Zuzana Pivcová
Já jsem na tom tak, že se mi málem po 60 letech vybaví nějaká písnička z té doby a dokonce si vzpomenu i na slova. Jenomže nejhorší je právě to, že se jí pak nemohu zbavit, ačkoliv mě nijak nezajímá. :-D
Jana Šenbergerová
Děkuji! Asi jsem převzala štafetu a teď si ji budu prozpěvovat, dokud ji nepřebije jiná melodie. :-)
Dana Puchalská
Je dobře,že už vím co to je za písničku. Určitě si jí pustím.
Václav Soukup
Děkuji pí. Ivano, dýchlo na mně rané mládí. Je to milá a něžná písnička na tu dobu !
ivana kosťunová
Máte ji ve videu dole. Vítr čechrá vlasy je píseň z hudební veselohry Písnička za groš nebo za dukát. Je to z r. 53 a interpret Milan Směták (neznám). Později ji ale převzali do svého repertoáru i jiní umělci :))
Marie Měchurová
Tak to je dobře, dokud se zpívá, ještě se neumřelo. Gott ale není první interpret této písničky, byl to myslím Vašíček nebo Cortéz
Václav Soukup
Děkuji moc, zazpívám ji manželce k narozkám !
Marie Měchurová
Pane Soukupe, dejte si do vyhledávače Karel Gott - U nás jaro nekončí

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.