Hudební bonbónek č. 2 ze zámku Jimlín
Archiv Michala Maška

Hudební bonbónek č. 2 ze zámku Jimlín

12. 6. 2021

Druhý hudební bonbónek byl natočen na  zámku  Nový Hrad v Jimlíně ( Mozart - Turecký pochod, Rondo ze sonáty A Dur KV 331), nedaleko Loun.

V roce 2014 byla v Széchényiho národní knihovně v Budapešti objevena podstatná část původního Mozartova rukopisu sonáty KV 331. Z celkem devíti stran kompletního autografu sonáty byl do této doby znám pouze poslední list, který je uložen v Salzburgu. Nález čtyř  neporušených, kompetních listů pak posloužil k úpravě prvního vydání sonáty z roku 1784.

Na závěr zahraje Michal ještě Menuet z Francouzské svity h moll BWV 814 od Johanna Sebastiana Bacha.

Krátký proslov patří i řediteli a zároveň kastelánovi Nového Hradu v Jimlíně Josefu  Kabátovi. Viktůrek si hraje na psa Baskervillského.

pes-baskervilsky.jpg

Příští bonbónek bude ze zámku Ploskovice.

 

hudba
Hodnocení:
(5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Blanka Lazarová
Bonbonek se mi líbil a Viktůrek taky. Dobrej nápad. Obojí. :-)
Ilona Erika Kolář
Děkuji za komentáře, již je připraven další bonbónek ze zámku Ploskovice.
Jana Šenbergerová
Děkuji. Krásné!
Helena Přibilová
Děkuji opět za skvělý zážitek, spojení nádherných skladeb obou hudebních velikánů s nahlédnutím do krásných zámeckých prostor. Zámek Nový Hrad v Jimlíně jsem navštívila před mnoha lety, když se otevíral veřejnosti. Jsem ráda, že se tento kdysi zdevastovaný objekt znovu zaskvěl ve své kráse.
Zuzana Pivcová
Moc se mi to líbí včetně pejska coby uvaděče.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...