Tma...

Tma...

17. 12. 2020

Jdu setmělou ulicí a jsem jen nicka v prostoru.

Nikdo tu není, jenom já a měsíc, který se mi vysmívá.

Pomáhám všude, kde se dá, a někdy jsem  z toho zdrcená.

Tma mě nutí přemýšlet, zda dělám dobře, když snažím se všem vyhovět.

Cítím jen únavu a žádný vděk a stále se snažím odpouštět.

Tma mě halí do svých sítí a tam v dáli snad světlo pro mě svítí.

Život je dar a já ke světlu pospíchám.

Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Kollinová
Báseň plná citu, touze po životě. Jsou chvíle kdy osamělá ulice vypráví, léčí, vzrušuje, nahání strach - jsou to setmělé ulice plné tajemství. Jako introvertka netrpím pocitem osamění vlivem omezení způsobených C-19. Vychutnávám procházku se psem liduprázdným Zámeckým náměstím, slyším jen odezvu svých kroků, město duchů mě neděsí. Vždy je na mých večerních procházkách někde světlo, někdy v mé duši, někdy v přítomnosti psíka, ale vždy při připomenutí si mých milovaných.
Soňa Prachfeldová
Maruško něco si musí člověk nechat pro sebe, nerozdávej se celá. A jdi za světlem, stíny také nemám ráda, z těch lze vyjít. Hezké vánoce přeji.
Hana Nováková
A hle, další básnířka, hezká básnička. Každý život je dar. Život musíme žít, protože na konci si přeci chceme říci, že jsme nežili nadarmo a že to stálo za to. Žijme podle sebe a ne tak, jak by chtěli ostatní. Krásné dny..
Dalibor Polanský
Ani pro rybu není dobré se nechat chytit do sítí, natož pro člověka.
Dalibor Polanský
Ani pro rybu není dobré se nechat do sítí, natož pro člověka.
Hana Šimková
Jen Maruško pospíchej určitě pro tebe světlo svítí

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.