Fotoreportáž: Krásný les a Špičák
Foto autorka

Fotoreportáž: Krásný les a Špičák

26. 4. 2020

Pro další výlet do přírody jsem vybrala Krásný les a vrch Špičák u Petrovic, vzdálené od Ústí n/L asi 15 km, což není žádná dálka. Počasí bylo jako vymalované, sice trochu víc foukalo, ale to nevadilo. Vyjeli jsme kolem čtvrté hodiny, jela s námi i dcera, která pracuje z domova, museli jsme tedy počkat na konec její pracovní doby.

Krásný les je malá obec u německých hranic, vrch Špičák je v lesích nad obcí ve výšce 723 m nad mořem.  Ves vznikla ve 13. století, písemně doložena byla r. 1382. Od r. 1980 je součástí nedaleké obce Petrovice. Špičák byl v roce 1997 vyhlášen přírodní rezervací o ploše 74 ha. Kříž, který je dominantou kopce, byl postaven v roce 1826, shozen za 2. sv. války a znovu postaven v roce 2014. Veškeré informace o této lokalitě jsou na internetu.

Ještě musím zmínit jednu zajímavost. Krajinu za Krásným lesem protíná dálnice D8, která kupodivu tak moc rušivě v krajině nepůsobí. Procházka to byla opravdu krásná, stromy, louky i les se probouzí, cesta na vršek sice vedla trochu víc do kopce, ale to tak moc nevadilo. Škoda, že obzor byl trochu zamlžený, takže blízké Německo nám toho moc neukázalo. Za celou dobu jsme nepotkali ani lidi, ani zvěř.

Tato turistická oblast stojí za návštěvu, už pro ten klid, který nerušil ani provoz na dálnici.

Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 17 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jaroslava Handlová
Naďo, zajímavá procházka, pěkné fotky. Já to tam znám jen z oken zájezdových autobusů, když tamtudy projíždíme po D8 do Německa.Vybavuji si ta zajímavá panorama, ale to se samozřejmě prožitku při pěší turistice nevyrovná. Díky za pěknou připomínku.
Soňa Prachfeldová
Hezká procházka skoro za humny a fotky ukazují, jak je u nás krásně. Příroda nezklame a Ty Naděnko také ne.
Lenka Hudečková
Nadi, pěkný příspěvek a krásné fotky. Je to fajn, courat se a nikoho nepotkávat. Taky to mám ráda. Díky za sdílení .-)
Eliška Murasová
Nadi, to je bezvadné, že se můžeš toulat blízkou krajinou, tak si to užívej!
Irena Mertová
Díky za procházku přírodou :-)
Elena Valeriánová
Musíme si vážit každého kousíčku přírody, vždyť u nás je tak krásně.
Marie Seitlová
Naďo, pěkný výlet i fotky. Prošla jsem se krajem který neznám.
Věra Ježková
Naďo, fotky mě potěšily. Mám přírodový absťák.
Anna Potůčková
Bezva výlet a stejně bezva fotky! A jak píše Zuzka krásných fotek se skutečně člověk nepřejí! Takový výlet by se mně líbil také.
Dana Puchalská
Naďo, parádní výlet. Je tam u Tebe ale krásně.....

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.