Jak jsem nemyslela na nic
ilustrační foto: pixabay.com

Jak jsem nemyslela na nic

29. 10. 2018

Při čekání na autobus jsem náhodně zaslechla loučení dvou žen a rada jedné z nich mně utkvěla v hlavě.

" Hlavně na nic nemysli " !!! ...

 

V tu chvíli mě to napadlo.

Jak se vlastně nemyslí na nic ?

Často to používáme, abychom někoho smutného či zarmouceného podpořili.

Tak se mi v hlavě zrodila myšlenka, že bych to měla vyzkoušet, nejlépe sama na sobě.

Vypracovala jsem si plán a jala se to plnit v praxi.

 

Jako první jsem vyloučila " nemyslet na nic "  za volantem. Tam se naopak musí myslet na všechno.

Jela jsem právě autobusem, tak jsem se místo kochání usilovně snažila " nemyslet na nic ".... a přejela jsem o dvě zastávky.

Na chodníku jsem to podpořila zavřením očí, aby se myšlenky netříštily s očními vjemy, a bum, objala jsem odpadkový koš.

Ani pletí záhonku není to pravé, při " nemyslení na nic "jsem si vykopla oblíbené trvalky....

Tak jsem to zkusila doma.

 

Koupelnu jsem vyloučila předem.Tam osobně myslet potřebuji.

WC jsem zavrhla jako místo potupné.

Při vaření se " nemyslet na nic " může pěkně nevyplatit, hrozí pořezání, popálení a možnost, že budu bez oběda.

Zkusila jsem to při hudbě, ale tam mě naopak napadaly vzletné a blažené myšlenky. 

U televize mě zase naopak napadaly nehezké myšlenky a nehezká slova ," nemyslet na nic " tady opravdu nešlo.

Poslední nápad byl, že to zkusím na lůžku před spaním. Pokusím se vypnout. Nápad to nebyl nejlepší, probudila jsem se ráno.

 

Tuda cesta nevede.

Jak a kde se vlastně dá " nemyslet na nic " ? Možná to někdo dokáže, mně to fakt nejde.

Pořád v té hlavě se nějaká záludná myšlenka najde....

 

A pak mě napadlo,že asi to má být obráceně. Ne " nemyslet na nic ",ale naopak, " myslet na nic ".

Když jsem konečně pochopila, co je tu nelogické, místo pocitu vlastní geniálnosti jsem zůstala stát jako Lotova žena.

Je úplně jedno, zda " nemyslím na nic " a nebo cíleně " myslím na nic ", protože já vůbec nevím, jak takové " nic " vypadá....

Je jenom jedno nic a nebo máme každý své soukromé " nic " ?

 

Doufám, že jste se v tom neztratili..

Tak jsem se rozhodla, že dál si budu myslet na to " své " a podobných průzkumů zanechám.

 

Ale už vím, že některé rady jsou opravdu pro kočku....

 

 

 

 

 

Můj příběh
Hodnocení:
(4.7 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Věra Ježková
Ještě mi došlo, že „nemyslet na nic“ a „myslet na nic“ je záležitost čistě lingvistická, nikoli věcná. Jazyky, které neužívají dva a více záporů, např. angličtina nebo němčina, mohou pouze „myslet na nic“, event. „nemyslet na něco“.
Jarmila Peerová
Ještě jednou Vám všem vážení přátelé děkuji za Vaše pochopení a laskavé hodnocení mého " průzkumu ".
Helena Votíková
Jarmilo moc povedený článek. Koukat "do blba" to mi jde, ale nemyslet/myslet na nic to ne. Ještě jsem nedospěla. I když ani nevím na co myslím, když do toho "blba" koukám. :-) Možná, že nemyslím...
Zorka Horká
No hlavně rozlišit, kdy myslíte a kdy už jedete na tzv. autopilota :-))
ivana kosťunová
Mě napadá jeden jediný způsob, jak myslet na nic, a do toho mám doufám ještě daleko. Váš humor se mi líbí.
Věra Ježková
Nemyslet na nic občas zkouším. V klidu, když sedím. Někdy to vydržím i několik vteřin. Při jakékoli činnosti je třeba na ni myslet. Nechápu, proč pro vás nebyl nejlepší nápad vypnout před spaním a probudit se až ráno. Co bych za to dala! Před spaním se mi honí v hlavě desítky myšlenek, usínám špatně a v noci se budím.
Eva Mužíková
Také se mi " nemyslet na nic ", ať se snažím sebevíc, nedaří. Velmi nápadité zamyšlení...
Jitka Caklová
Vtipně napsáno, avšak v pravém slova smyslu, pustit všechny myšlenky z hlavy třebas jen na jednu minutu je umění. Pro mě je to meditace, která mě vede k sebepoznání a je mi úplně jedno, co si o mě a mých názorech myslí nebo vyprávějí druzí. "Nemyslet" na nic je osvobozující.
Jarmila Peerová
Děkuji všem za laskavé pochopení mojich občasných myšlenkových pochodů.Ale vážně,bavím se občasnou nelogičností našich pronášených vět.Přeji všem pěkný den.
Naděžda Špásová
Jarmilo, jak pravdivé. Moc jsem se pobavila a hned mě napadlo na nic nemyslet, ale moc mi to nejde. :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...