Jak jsem nemyslela na nic
ilustrační foto: pixabay.com

Jak jsem nemyslela na nic

29. 10. 2018

Při čekání na autobus jsem náhodně zaslechla loučení dvou žen a rada jedné z nich mně utkvěla v hlavě.

" Hlavně na nic nemysli " !!! ...

 

V tu chvíli mě to napadlo.

Jak se vlastně nemyslí na nic ?

Často to používáme, abychom někoho smutného či zarmouceného podpořili.

Tak se mi v hlavě zrodila myšlenka, že bych to měla vyzkoušet, nejlépe sama na sobě.

Vypracovala jsem si plán a jala se to plnit v praxi.

 

Jako první jsem vyloučila " nemyslet na nic "  za volantem. Tam se naopak musí myslet na všechno.

Jela jsem právě autobusem, tak jsem se místo kochání usilovně snažila " nemyslet na nic ".... a přejela jsem o dvě zastávky.

Na chodníku jsem to podpořila zavřením očí, aby se myšlenky netříštily s očními vjemy, a bum, objala jsem odpadkový koš.

Ani pletí záhonku není to pravé, při " nemyslení na nic "jsem si vykopla oblíbené trvalky....

Tak jsem to zkusila doma.

 

Koupelnu jsem vyloučila předem.Tam osobně myslet potřebuji.

WC jsem zavrhla jako místo potupné.

Při vaření se " nemyslet na nic " může pěkně nevyplatit, hrozí pořezání, popálení a možnost, že budu bez oběda.

Zkusila jsem to při hudbě, ale tam mě naopak napadaly vzletné a blažené myšlenky. 

U televize mě zase naopak napadaly nehezké myšlenky a nehezká slova ," nemyslet na nic " tady opravdu nešlo.

Poslední nápad byl, že to zkusím na lůžku před spaním. Pokusím se vypnout. Nápad to nebyl nejlepší, probudila jsem se ráno.

 

Tuda cesta nevede.

Jak a kde se vlastně dá " nemyslet na nic " ? Možná to někdo dokáže, mně to fakt nejde.

Pořád v té hlavě se nějaká záludná myšlenka najde....

 

A pak mě napadlo,že asi to má být obráceně. Ne " nemyslet na nic ",ale naopak, " myslet na nic ".

Když jsem konečně pochopila, co je tu nelogické, místo pocitu vlastní geniálnosti jsem zůstala stát jako Lotova žena.

Je úplně jedno, zda " nemyslím na nic " a nebo cíleně " myslím na nic ", protože já vůbec nevím, jak takové " nic " vypadá....

Je jenom jedno nic a nebo máme každý své soukromé " nic " ?

 

Doufám, že jste se v tom neztratili..

Tak jsem se rozhodla, že dál si budu myslet na to " své " a podobných průzkumů zanechám.

 

Ale už vím, že některé rady jsou opravdu pro kočku....

 

 

 

 

 

Můj příběh
Hodnocení:
(4.7 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zorka Horká
Nemyslet na nic může člověka obohatit. Chce to cvik a nebo jak píše paní Jitka Hašková - dobrého učitele.
Dana Puchalská
Ano. Někdy člověk zaslechne takové věty a rady. A je to občas k "pousmání". Hezký článek. Děkuju.
Jitka Hašková
"Myslet na nic" je rozpracováno podrobně v meditačních instrukcích meditace samathá - čili meditace klidu. Provádí se pouze o samotě. Počáteční instrukce se týkají ztišení mysli, zaměření na jeden předmět, až myšlenky samy ustanou. Nejde to rychle, je to dlouhodobý proces. Je k tomu zapotřebí dobrý meditační učitel. Přináší to velké zklidnění a získání energie.
Jana Kollinová
Zajímavě zpracovaná myšlenka. Článek se mi libí.
Mirek Hahn
Dobrá nadsázka :-) Dalo by se to i rozvinout na další způsoby... Možná existují mimořádně nadaní jedinci, kterým je myšlení na nic vlastní, prostě jim to jde ani se nesnaží. Ale myslet na nic alias nemyslet na nic lze, např. při osvojování, některých meditačních technik se časem zadaří.
Jitka Chodorová
Plně souhlasím se Zuzkou.Dobře napsané.*****
Hana Nováková
i nad tak banální hláškou se dá vtipně zapřemýšlet a vyvolat úsměv. Já bych asi takto nad tím nepřemýšlela, nenapadlo by mě to, díky
Zuzana Pivcová
Ono je to, Jarmilko, obdobné i s výrazem Nedělat nic, protože člověk asi stále něco dělá. Paní tu samozřejmě ten termín "nic" dosadila za probírané problémy či smutky. Ale domyslet to do důsledků, jako se to vtipně podařilo Tobě, je dobré. Díky.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.