Ranní Stromovkou
Foto: autorka

Ranní Stromovkou

17. 11. 2017

Zvu vás na procházku do Královské obory, jak zní oficiální název této zelené části Prahy. Vydala jsem se na ni již v osm hodin ráno. A byla jsem okouzlena. V polovině listopadu jsem tolik krásy nečekala.

Co do malebnosti si Stromovka nezadá s Průhonickým parkem, který jsme nedávno navštívily; jen místo zámečku jí vévodí Místodržitelský letohrádek, kdysi letní sídlo nejvyššího purkrabí hraběte Chotka. Její střední část je nově upravena – prošla nákladnou tříletou rekonstrukcí. A konečně se opravuje Šlechtova restaurace. 

Je příjemné chladno, kolem mne jsou nádherné podzimní barvy, uklidňující ticho, občas se ozve štěbetání nebo křik ptáků, šumění vodotrysku; potůček ani nezabublá. Sem tam proběhne okolo sportovec, projde pán nebo paní s pejskem. O kus dál zahlédnu pracující zahradníky, nečekaně projedou policistky na koních. Překvapí mne hezké dětské hřiště „Tramvaj“. Cestou zpět k planetáriu mne předjedou dva kočáry tažené koňmi. Během několika minut, kdy čekám na konečné tramvaje, přijedou další tři. Všechny zahýbají doprava na ulici Dukelských hrdinů.

Za hodinu a půl jsem nafotila spoustu fotek. Doufám, že ty, které jsem pro vás vybrala, se vám budou líbit.

výlet
Hodnocení:
(5 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libor Farský
No, to jsem právě potřeboval. Krásné vzpomínky nad Tvými obrázky, Věruško.
Věra Ježková
Děkuji vám všem. Ali, samozřejmě budu ráda, když se společně projdeme Stromovkou rozkvetlou. A jako domorodkyně bych si mohla dát za úkol najít příjemné místo pro následné občerstvení.
Zdenka Jírová
Hezká procházka. Já byla ve Stromovce jako dítě, škoda, přišla jsem o dost. Fotky jsou moc pěkné.
Eliška Murasová
Nikdy jsem ve Stromovce nebyla, tak teď už vím, jak vypadá.Děkuji za krásnou prohlídku.
Soňa Prachfeldová
Díky za krásnou virtuální procházku Stromovkou, moc se mi líbí fotky.
Marie Seitlová
Krásná reportáž s fotkami.
Zuzana Pivcová
Už jsem tam dávno nebyla. Vím, že se tam všude proháněli lidé na kolečkových bruslích, které se tam daly i vypůjčit. Moc hezké fotky a užitečné informace, díky.
Naděžda Špásová
Taky se mi kdysi líbily procházky Stromovkou, neměla jsem to daleko. Fotky jsou moc pěkné.
Jitka Hašková
Krásné, dlouho jsem ve Stromovce nebyla, asi naposledy na jaře, když se začínaly nové úpravy.
Jana Šenbergerová
Byla jsem tam jen jednou v létě a moc se mi tam líbilo. Příjemné místo k odpočinku i sportování. Krásné fotografie jste tam pořídila. Dík.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...