Hledá se vetřelec
ilustrační foto: pixabay.com

Hledá se vetřelec

15. 11. 2017

Mezi následující slova se vetřelo jedno, které mezi ně nepatří. Najdete je a víte proč?

ALBÁNŠTINA, AMHARŠTINA, ANGLIČTINA, ARMÉNŠTINA, BASKIČTINA, BOSENŠTINA, ESTONŠTINA, HAVAJŠTINA, JAPONŠTINA, JAVÁNŠTINA, KHMERŠTINA, KOREJŠTINA, KORSIČTINA, MAĎARŠTINA, NEPÁLŠTINA, RUMUNŠTINA, SOMÁLŠTINA, ŠVÉDŠTINA, TÁDŽIČTINA, TAMILŠTINA.

zábava
Hodnocení:
(5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
V zadání je "mezi následující SLOVA se vetřelo...." a není řeč o jazycích, čili odlišnost může být v něčem zcela jiném, ale zatím jsem ještě nepřišla na to, v čem.
Jaroslav Kolín
No, baskičtina by to mohla být, ale japonština při troše dobré vůle také, takže ne. Ani angličtina to není. Přečtěte si pečlivě zadání úlohy.
Věra Lišková
Přikláním se k názoru Ivany. Angličtina , světový jazyk ?
Helena Votíková
Musela jsem zapátrat a vyšla mi baskičtina. Nepatří do žádné jazykové skupiny.
ivana kosťunová
Tak snad - nepatří tam Angličtina.
ivana kosťunová
To jsem si myslela taky, ale našla jsem na Googlu, že je to semitský jazyk. Myslím, že všechny tyto jazyky existují, háček bude někde jinde, zatím nevím...
Hana Rypáčková
Jen tak střílím od boku, neznám Amhar

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.