Hledá se vetřelec
ilustrační foto: pixabay.com

Hledá se vetřelec

15. 11. 2017

Mezi následující slova se vetřelo jedno, které mezi ně nepatří. Najdete je a víte proč?

ALBÁNŠTINA, AMHARŠTINA, ANGLIČTINA, ARMÉNŠTINA, BASKIČTINA, BOSENŠTINA, ESTONŠTINA, HAVAJŠTINA, JAPONŠTINA, JAVÁNŠTINA, KHMERŠTINA, KOREJŠTINA, KORSIČTINA, MAĎARŠTINA, NEPÁLŠTINA, RUMUNŠTINA, SOMÁLŠTINA, ŠVÉDŠTINA, TÁDŽIČTINA, TAMILŠTINA.

zábava
Hodnocení:
(5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
ivana kosťunová
Takže jediná Jana uhodla- gratuluji. Na tomhle já vždyky pohořím. Jednoduchá řešení mě nenapadají, mám tendenci spíše vše překombinovat. Ale uvidíme. Těším se na dalšího vetřelce.
Jaroslav Kolín
Ano, výběr slov lákající k hledání významu byl jen chyták a správné řešení je slovo švédština, které má jako jediné devět písmen. Možná tomu napomohl i redakcí dodaný ilustrační obrázek. K příštímu "vetřelci" už bude můj obrázek skutečného vetřelce. :)
Zuzana Pivcová
Já jsem napřed myslela na slabiky, ale tam jsou slova trojslabičná 2. Takže to bude na celkový počet písmen. A jazyky byl jen chyták. :-)
Naděžda Špásová
Tak dle nápovědy přede mnou, bych si tipla tu angličtinu. Je to jediný světový jazyk, ostatní jsou etnik, žijících v těch zemích. Tedy pokud by se to bralo logicky. Nebo ne?
Helena Votíková
Že by to bylo o počtu písmenek? Pak by to asi opravdu byla švédština.
Jana Šenbergerová
Když teď tak na to koukám, možná že trochu ano. :-)
Jana Šenbergerová
švédština
Jana Šenbergerová
Nepatří tam Švédština a opravdu to není z jazykových důvodů. :-)
Jaroslav Kolín
Bosenština je standardizovaný jazykový útvar srbochorvatštiny používaný hlavně Bosňáky. Má pět dialektů (Wikipedie).
Věra Lišková
Bosenština ? není jazyk.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 19. týden

V pátek 10. května startuje Mistrovství světa v hokeji, jehož pořadatelem je Česká republika. Vědomostní kvíz se tedy bude tento týden věnovat hokeji.