Houby v důchodu

Houby v důchodu

21. 8. 2012

Houbaření je vedle čtení moje největší záliba. Ale o tom jsem již psala v článku Lesní vábení. Zprávy, že houby rostou se mezi houbaři šíří kosmickou rychlostí. Ještě loňskou houbařskou sezonu takováto zpráva vyvolala nejen nadšení, ale i smutek nad tím, že mě zase čeká jen víkendové paběrkování. Proč? Protože houby prostě nejvíce rostou uprostřed pracovního týdne! A vyrazit do lesa během týdne mi neumožňovala pracovní doba a v době dovolené zase jako z udělání nerostly houby žádné. I přesto jsem víkendové vycházky do lesa nikdy nevynechala, snad jen když počasí bylo opravdu nepříznivé. Nalezené houby byly sladkou odměnou. Ale všechno je jednou poprvé. I houbařská sezona v důchodu!

A tak jakmile se informace "rostou" ke mně donesla, popadám košík a s vidinou plného košíka nasbíraných hub se vydávám k lesu jen s tím rozdílem, že je úterý. Konečně. Jdu na houby a není ani sobota ani neděle. S jakým výsledkem se můžete podívat v galerii.

První všední den - ÚTERÝ

Houby jsou zpracovány, stále rostou, vcházím s košíkem do lesa a je ČTVRTEK.

Procházku přírodou o víkendu nevynechám, ale více než houbám se věnuji fotografování.

A zase je ÚTERÝ, a protože stále "rostou"…

Přeji vám krásné zážitky na toulkách přírodou.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Kolářová
Děkuji, paní Blaškovičová. Těší mne, že se houby líbí a snad se na podzim houbaření dočkáme.
VANDA Blaškovič
Překrásné fotky, paní Kolářová !! Srdce mi plesá radostí. A nyní jdu na Lesní vábení.....jo, houbaření mi moc chybí! Moc. Je to také moje láska. Děkuji!...:)
Dana Kolářová
Alenko a paní Eleno, ani mystifikace ani neaktuální lákání nýbrž nostalgické vzpomínání na lepší houbařské časy. :-)
Elena Valeriánová
mazala
Elena Valeriánová
Hezké lákání i když vzhledem k počasí trošku neaktuální. Já když chodila do práce, tak jsem si ušetřila vždy jeden den dovolené, tzv.houbový den. A proti klíšťatům jsem se nastříkala a nazála do lesa. Pohádka.
Alena Vávrová
Hned jsem koukla na datum ;-). Pěkná mystifikace, Dano, v tom letošním suchu. Ale u nás konečně zapršelo o něco víc, než málo. Houby sice neporostou, ale příroda i my si vydechneme.
Dana Kolářová
Růženko, kde ty krásné časy jsou, letos prostě nerostou a nerostou. Snad se dočkáme na podzim.
Růžena Antlová
POMÓÓC !! Dano co mi to děláš ,takové krásné dary lesa.To se ti to vábí když u vás rostou.Tady u nás málo pršelo takže po prve za spousty let co chodím na houby jsem letos měla jen jednou houbovou polívku .Vypadá to že letos když pořádně nezaprší tak ani podzimní houby neporostou.No nedá se nic dělat aspoň jsem se pokochala tvými úlovky a jen tiše závidím.
Věra Sehnalová
Nádhera,gratuluji k bohatému úlovku a mlsně koukám.. V Itálii,pokud nemáte vlastní les, se mohou houby sbírat jen v omezeném množství po zaplacení povolení ke sběru lesních plodů. Občas stejně chodíme pytlačit. Takže u nás je vlastně houbařů ráj.
Zuzana Pivcová
Houby máte krásné, ale u mě, když jsem byla v jižních Čechách na chalupě na dovolené, zvítězila obava z klíšťat, kterých tam bylo ještě víc než hub. A od známých bohužel vím, co infikované klíště dovede. Tak hodně dalších nálezů!

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...