Poznáte tento kostel?
Foto: autorka

Poznáte tento kostel?

13. 5. 2017

Kostel s farou a hřbitovem se nachází v obci, která leží v CHKO Beskydy.

Kostel byl vysvěcen v roce 1787. Jako jediný na Moravě je zasvěcený uherskému králi, jehož jméno zatím neprozradím.

V okolí obce jsou dvě turisticky atraktivní místa. Rozhledna a skály, kde se v zimních měsících tvoří barevné ledopády.

Fotohádanky
Hodnocení:
(4.8 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Anna Čípová
Alenko, děkuji za odhalení. Jen doplním. Kostel je zasvěcen sv. Štěpánovi Uherskému, Pulčín je místní část Francovy Lhoty a Kobzova lípa je největší památný strom okresu Vsetín. A paní Jiřina má pravdu, na íčku byl článek o výletě do těchto míst.
Alena Vávrová
Odhalení by mělo být na autorce článku s hádankou, ale snad to mohu udělat za Aničku. Kosel sv. Štěpána se nachází v obci Francova Lhota a ty barev. ledopoády jsou Pulčínské. Rozhledna je na Čubově kopci.
Naděžda Špásová
A co takhle odhalení?
Alena Vávrová
Ledopády znám a teď i ten kostel.
Jitka Hašková
Dobré nápovědy, našla.
Naděžda Špásová
Omluva, ulítla mi ruka, mělo být 5*****
Naděžda Špásová
Tak dneska mi to nedalo žádnou práci. Je to na dvě slova. Jméno krále vůbec nezní uhersky. O lípě jsem se nikde nedočetla, ta snad byla jinde. Když si odmyslíte první slovo, tak druhé se u obcí hojně vyskytuje.
Lenka Hudečková
Pokud má místo 2 slova, tak to mám :-)
ivana kosťunová
Tak snad tuším- pmohla lípa, ale jistotu nemám
Jana Kovářová
Našla jsem - památný strom, lípa velkolistá stará 300-400 let.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...