Fotoreportáž: Střípky z dudáckého festivalu ve Strakonicích

Fotoreportáž: Střípky z dudáckého festivalu ve Strakonicích

30. 8. 2016

22.ročníku festivalu ve dnech 25.-28.8. 2016 se zúčastnilo přes tisíc účinkujících ze čtrnácti zemí.

Pověst o Švandovi dudákovi a mnoholetá dudácká tradice vytvořila  laskavé setkání dudáckých muzik a tanečníků. Spousta doprovodných programů a výstav, výměna zkušeností výrobců dud a staročeský jarmark dotvářely celkovou atmosféru. Scény na hradním nádvoří, v panské zahradě i u kostela sv.Markéty a  pivovaru pojmuly značné množství diváků. Dokonce se konal i dudácký bál s výukou tanců.

Letos poprvé to bylo bez vstupenek, zdarma. Tak zase za dva roky na shledanou.

 

cestování fotografování kultura
Hodnocení:
(5 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jitka Valachovičová
Musela to být moc hezká akce!*****
Dagmar Bartušková
Tak to muselo být nádherné!
Dana Kolářová
Pěkné.
Jarmila Komberec Jakubcová
Festival musí být krásný, bohužel nikdy jsem se ho nezúčastnila. Snad to ještě v tomto životě stihnu. Na letošní Chodské pouti v Domažlicích jsem si také dudy poslechla.
Jaroslava Handlová
Líbí se mi udržování tradic. Podle toho, co jsi Hanko tak pěkně zdokumentovala, tak se to ve Strakonicích daří nejen udržovat, ale i rozšiřovat. Výborné!
VANDA Blaškovič
Střípky jsou krásné. Hanko,odbočuji, četal jsi, že jeden dudák v cizině zemřel na plísně, které se mu usadily v dudách a vdechoval je dlouhodobě do plic? Dudy se mají prý i pravidelně čistit.
Eva Mužíková
Hani jsem na tom jako Ivanka K., také miluji podobné akce. Škoda, že je to k vám tak daleko. Dík za přiblížení.
ivana kosťunová
Já tyhle akce miluju ! Jarmarky, poutě, festivaly... kdyby to k vám nebylo tak daleko, s chutí bych se zúčastnila. Na dudáckém festivalu jsem ještě nebyla. Barvy už jsem chválila na foto dne, video taky prima Začínáte mít svůj osobitý styl.
Alena Várošová
Národní kroje a lidové tradice by se měly stále zachovávat pro další a další pokolení.Moc hezky jsi to Hanko natočila, krásné kroje.To jsem se pokochala.díky
Vladka Steinová
Toto by se mi moc líbilo, takové akce mohu !Díky za skvělou reportáž!

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.