Maminčiny muškáty po roce
FOTO: autorka

Maminčiny muškáty po roce

26. 7. 2016

Už to bude rok, co jsem se s vámi chtěla podělit o radost z mých muškátů. Jak jsem se k nim dopracovala a proč jim říkám "maminčiny", to už jsem psala v minulém článku.

Letos jsem jich zase hodně nařízkovala, obdarovala rodinu i známé a zbytek nasázela do všech volných truhlíků i květináčů. Taky se pomalu vracím, jako Květa, ke květinám našich babiček. Určitě k nim patří i kopřivy. Ty jsem začala pěstovat loni. Letos jsem je vysázela do vaničky a postupně množím a vysazuji do květináčů i do volné půdy.

Nafotila jsem vám můj snídaňový koutek na balkoně, vaničku s kopřivami a honzíka. Ten mi vykvetl světlounce fialový. A taky krásný růžičkový muškátek od kamarádky Aleny T.

Doufám, že toho, kdo má rád kytičky, moje laické fotky potěší.

 

 

květiny zahrada
Hodnocení:
(5 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Vávrová
Ahoj Evi, objevila jsem to až teď. Něco mi to moc připomíná?! :-D) a jasně, že potěšilo. Já zase uchovávám a množím červený muškát po manželově tetě z Nepasic, ta je přihnojovala kvaš. slepičincem a listy byly zvící mé dlaně a květy dětské hlavy!! Kopřivy (coleus) jsem pěstovala jako holka a letos po dlouhé době jsem dostala jednu vyčouhlou a udělala z ní dvě.
Dagmar Bartušková
Evo, hned bych se mezi ty krásně rozkvetlé muškáty zasadila, a to s nějakým dobrým mokem. To by byla idylka. Nádhera!
Anna Čípová
Evi, když jsem četla tvé řádky, tak jsem se divila, proč množíš kopřivy. Až při prohlížení fotografií mi došlo, že se jedná o okrasné kopřivy. Ty bývaly v každé třídě naší základní školy. Ať ti chutná v záplavě krásný květin.
Jitka Mošovská
Evi, také mám ráda kytičky, ozdobí každé místo. Tvůj koutek je pohodový.
Hana Šimková
Snídaňový koutek krásný
Hana Rypáčková
Paráda Evi, udržuji muškát po staré tetě- plnokvětý růžový. V loni měl namále a ani letos není bujný...
Naděžda Špásová
PS: kopřivu mám už pár let taky na balkoně. :-)
Naděžda Špásová
Evi, máš moc krásné muškáty. My jim říkáme babičkovské. Mám je taky ráda. *****
Hana Čadová
Evi krásné kytí! Také mám na chatě hezké vzpřímené i převislé muškáty. Pravidelně 1x týdně zalévám "krystalon na muškáty" a kvetou jak divé. Bohužel, nevím jak přezimují. Honzíka nemám.
Eva Balúchová
Libuško,ty mám taky v koutě zahrady a možná vyšší než ty tvoje :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...