Fotopříběh: Pro milovníky flory
FOTO: autorka

Fotopříběh: Pro milovníky flory

6. 4. 2016

Starý lom, který byl zavezen slévárenskými písky a zčásti i jiným odpadem, přeměnil pan Ing. Slabý na zónu klidu a pohody. Vybudoval terasy, na kterých je vysazeno 3200 kusů skalniček a trvalek v čedičové drti.

V areálu je i několik jezírek a altánků, kde si může unavený návštěvník posedět a přitom se kochat pohledy na Hornomoravský úval.  

Arboretum dostalo název Makču Pikču a nachází se nedaleko vesnice Paseka v Olomouckém kraji. Při celodenním výletu lze navštívit nedaleký hrad Sovinec nebo město Šternerk.  

Snad krásně barevné kytičky potěší.  

 

 

 

příroda
Hodnocení:
(5 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lenka Hudečková
Krásné fotky, děkuji
Anna Čípová
Zapomněla jsem poděkovat panu Ladislavovi a Karlovi. Tímto to napravuji. Díky za vaše řádky.
Anna Čípová
Milé dámy, děkuji za komentáře a velice mně potěšilo, že jsem některé z vás inspirovala k návštěvě arboreta. Paní Marušce a Alence děkuji za informace.
ivana kosťunová
To je nádherný počin. Možná že si vezmou příklad i další a vznikne více takových krásných míst místo skládek.
Zuzana Pivcová
Nádhera. Jak objekt, který jste vybrala, tak jeho fotografické zachycení pro nás.
Eva Mužíková
Tak tady by má duše jistě zaplesala... nádhera, děkuji Aničko
Hana Rypáčková
Skvělý počin ...Znám jen z TV. Díky za přiblížení...
Helena Hejduková
nádhera, přechází zrak, v květnu jedu do Litovle, nejspíš si tam udělám výlet.
Marie Seitlová
Tohle místo opravdu stojí za to shlédnout. P. zahradník bývá často v televizi, dělal pořad Zahrada hrou. A proč Makču Pikču - prý tam přišla první dny po otevření jedna návštěvnice, vše kvetlo. A ona pronesla -to je nádhera, jak M.P. Slyšel to zahradník a už měl název. Všechny květiny se tam dají koupit a ceny neměl přehnané. Aničko krásné fotky.
Jana Šenbergerová
Aničko, připomněla jste mi, že se tam už hezky dlouho chystáme. Loni jsme jeli několikrát kolem díky objížďce, po které jsme jezdili busem do Olomouce. Je vidět, že se tam sluníčko hezky opírá, když už kvete tolik krásných kytiček. Fotky se vám moc povedly. Dík! :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...