Magnólie
Ilustrační foto: pixabay.com

Magnólie

25. 3. 2016

Na zahradě mezi stromy,

vykvetlla tam jediná a krásně voní.

Je mladá, křehká, jemně fialová,

štíhlá, hrdá, vyzývavá...

a přesto tam roste sama.

Orosená v plné kráse, kouzelná je,

na sluníčku vyhřívá se.

Něžnými dotyky vánku pohnula se, zachvěla.

MAGNÓLIE královna.

Když se večer soumrak sklání,

slunce chystá se jít spát, 

vyplouvá stříbrný půlměsíc,

svým třpytem chce kvítky rozesmát.

Únavou stovky květů

k sobě hlavy kloní,

v závanu větru se něžně objímají

a ke spánku uléhají, již nevoní.

Temným závojem je přikryla

čarokrásná MAGNÓLIE královna.

 

 

 

Moje poezie
Hodnocení:
(4.6 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Šimková
Magnolie jsou nádherné.Škoda, že tady žádné nejsou.
Zuzana Pivcová
To je opravdu moc milá květinová charakteristika. Máte tu magnolii osobně vypozorovanou, to je vidět.
Helena Votíková
Moc hezké. Netrpělivě nakukuji k sousedům, kdy už vykvete, to pak už bude jaro. A taky že si ji vyfotím královničku.
Jarmila Komberec Jakubcová
krásná magnolie je pro mně symbolem jara - moc hezké
Hana Rypáčková
Hezké probuzení s tvou poezií Alenko... Už jsem obhlížela zdejší královny zahrad, ale ještě si dávají na čas . Jen první nesmělé květy jsou k vidění...
Karel Boháček
opravdu ranní balzám
Jitka Chodorová
Alenko, moc pěkné ranní pohlazení, magnolie je opravdu taková královna květů.Díky.
Lenka Hudečková
Alenko, krásně jsi to napsala...Pro mne je magnólie nejen královna, ale také vznešená, aristokratická,... :-). Mám tuto rostlinu moc ráda a musím říci, že u nás na severu Čech jsem se s ní moc nesetkávala, to až tady na západě. Možná je to i tím, že jsem dříve nejezdila na zámky, kde ji nejčastěji najdu v zámecké zahradě (Na Kozlu, tam jich je, v Krásném Dvoře, atd)...prostě magnólii považuji za nejkrásnější keř (strom?)....a dokonce jednu máme i v práci mezi budovami...Denně ji obdivuji...Děkuji Alenko. *****

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.