Houby a kuřecí prsíčka aneb Nejen zimní placičky
ILUSTRAČNÍ FOTO: wikimedia.org

Houby a kuřecí prsíčka aneb Nejen zimní placičky

13. 1. 2016

Loňská houbařská sezona některé houbaře potěšila, některé naopak, protože v mnoha krajích houby prostě nerostly a nerostly. Ovšem v mnoha domácnostech nechybí železná zásoba hub sušených na horší časy, a tak si můžeme dopřát houby i v zimě byť jen více méně jako koření. Vyzkoušejte a ochutnejte.

Ingredience
1 kuřecí prso,
hrstička sušených hub,
1 vajíčko, olej, cibule, česnek,
sůl, pepř a strouhanka

Postup
Nejdříve namočíme sušené houby a umeleme maso. Na lžíci oleje zpěníme nakrájenou cibulku. Vymačkané houby nakrájíme na menší kousky. Do masa přidáme houby, osmaženou cibulku, vejce, osolíme, opepříme, 2 stroužky česneku a důkladně promícháme. Lehce zahustíme strouhankou a utvoříme placičky. Na pánev dáme 2 lžíce oleje a usmažíme. Přílohu zvolíme dle chuti. Rychlé a je to mňamka.

Dobrou chuť!

gastronomie recepty
Hodnocení:
(4.6 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Mužíková
Dano, vypadá to lákavě, všechny ingredience mám, tak to určitě vyzkouším....
Elena Valeriánová
Já bych dnes snědla cokoliv, myslím,že by mi chutnal i buřtguláš, který jinak nesnáším. A ty placičky ... mňam! Ale co by na to řekl můj nemocný žlučník, asi by protestoval.
ivana kosťunová
Taky máme rádi placičky, vedou bramborové. Ale tohle taky zkusíme.
Hana Rypáčková
Vypadá to pěkně.U nás všelijaké placičky letí...

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.