Jarní fotopříběh: Skvosty
v železničním muzeu Lužná

Jarní fotopříběh: Skvosty
v železničním muzeu Lužná

1. 4. 2015

Železniční technika ve výslužbě, ale stále krásná a působivá, to je mé oblíbené muzeum v Lužné u Rakovníka. Vzal jsem tam vnoučka a užili jsme si to oba dva.

Muzeum vzniklo v roce 1997 a pyšní se především exponáty nádherných parních lokomotiv. Jsou zaparkovány v depu, ale občas i pořádně popojedou – to když se potřebují nafintit k reklamním či filmovým účelům.

Můžete si je pěkně prolézt sami (na vlastní nebezpečí), akorát upozorňuji, že ty příkré schody dají trochu zabrat…

Nemá smysl opisovat fakta o exponátech z pěkného muzejního webu, podívejte se na tuto adresu sami. V každém případě návštěvu muzea v Lužné u Rakovníka vřele doporučuji.

A na fotky se prosím podívejte.

 

Fotografujete rádi? Zúčastněte se naší fotosoutěže s názevm Jarní fotopříběh. Pošlete sérii fotografií doprovázenou textem a vyhrajte tablet Lenovo! Více informací o soutěži najdete zde.

 


Jarní fotopříběh
Autor: Redakce
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Krausová
Cesty vlakem mám ráda, u nás je blízko Moldava a cesta motoráčkem je skvělá.Doporučuji
Eva Krausová
Cesty vlakem mám ráda, u nás je blízko Moldava a cesta motoráčkem je skvělá.Doporučuji
Růžena Antlová
pěkné mašinky ! Bydlím u kolejí a jednou ročně mě pod okny projede parní mašinka z Chornic do Prostějova zastavuje v každé stanici a za pár hodin se vrací zpět vozí Mikuláše a čerta a v každé stanici na kouřící mašinku čeká spousta nejen dětí.
Zoja Sedláčková
Také jsme tam byli s vnoučaty asi před šesti roky. Teď povyrostli další, tak zase dobrý tip na výlet.
Hana Rypáčková
Nebyla jsem tam, ale starými vláčky jezdíme rádi.....
Radovan Cakl
Tomáši, to se Ti povedlo. Hlavně aby to nenabídli Tuček se Šlajsem Hujerovi do sběru;-)))
Dana Kolářová
Zajímavá technika a nápad na jarní foto příběh.
Alena Tollarová
V Lužné jsme byli vloni v létě, taky s vnukem. Spojili jsme to i s jízdou parníkem vlakem - Kolešovkou. Tvářil se úplně stejně důležitě. Je to bezva výlet.
Helenka Vambleki
Paráda a ráj pro kluky. Jeden můj vnuk je taky blázen do vláčků a tady by se teda vyřádil, budeme se tam muset vypravit!
Zuzana Pivcová
To by bylo něco pro mě. No, prosím, a já, když jsem byla předloni na Rujaně v Muzeu dopravy, tak jsem podle pokynu pána v pokladně směla všude fotit, jen ne lézt na historické lokomotivy.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.