Jaro na dosah

Jaro na dosah

18. 3. 2015

Tak zima odchází,
ač nebyla krutá,
někdy nás studila
jak bota neobutá.

Příroda probouzí se,
ptáci jí k tomu pějí,
sluneční paprsky
nás už rozehřejí.

Lavičky v parku lákají
k jarnímu posezení,
a pro milence vlastně
lepšího místa není.

A děti ve svých hrách
zvonivě se smějí
a zimní dny
po jednom odcházejí.

Noci se budou krátit,
dny krásné jako sen,
to pomalu se blíží
ten první jarní den!

Moje poezie
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lidmila Nejedlá
Mně jste kápla do noty. Krásné dny, jaro, láska...
Alena Várošová
Pěkná báseń má cit,má lásku - nádhera.Ta patří k jaru.
Jitka Chodorová
Zuzce ještě jednou děkuji,a Vando,byla to od Zuzky jen přátelská výpomoc,a ne nějaká nemístná kritika.Ale i tobě děkuji za komentář.
Zuzana Pivcová
Za sebe říkám pouze to, že jsem reagovala s návrhem opravy na samotnou Jitku, která hned v prvním komentáři, dříve, než kdokoliv něco hodnotil, žádala redakci o změnu. Takže já se k žádnému přehnání nehlásím.
VANDA Blaškovič
Jitko, piš jak Ti velí srdce. Ty to umíš, máš to v malíčku.. Nejsme tady ve škole. Do vaření si také nenecháš jistě kecat. Báseň vychází z Tvých pocitů a ne z pocitů jiných lidí. Jitka není školačka, toto jste podle mne, vážení, přehnali.
Jitka Chodorová
Souhlasím Zuzko a děkuji,též děkuji všem za jarní komentáře a přeji pěkný den.
Jiří Libánský
Já bych přece jen změnil i první slovo. "Tak zima odchází", je odpovědí na otázku "Jak zima odchází?" A báseň je o jaru a ne o způsobu odcházení zimy. Moc se v tom textu významově šťourám, viď?
Zuzana Pivcová
Kdybys, Jituš, souhlasila, opravila bych Ti místo redakce, kterou žádáš, ten 3. řádek na podobu "někdy nás studila...".
Zuzana Pivcová
To je dobře, že pokračuješ ve své prezentaci měsíců nebo ročních období s výčtem všech jejich typických vlastností a k nim patřících činností. Vždycky se mi to moc líbilo.
Marie Magdalena Klosová
Ano,milá Jitko,je čas na lásku,na úsměv.Jaro je tady a tys ho pěkně přivítala verši.To každý neumí!.mm

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 19. týden

V pátek 10. května startuje Mistrovství světa v hokeji, jehož pořadatelem je Česká republika. Vědomostní kvíz se tedy bude tento týden věnovat hokeji.