Foto

Turisty bude v Lednici
vozit nová loď Valtice

8. 3. 2015

Po řece Dyji v parku zámku v Lednici na Břeclavsku bude od dubna vozit turisty nové výletní plavidlo. Třináctimetrová loď Valtice uveze 44 turistů. Oznámil to Jaroslav Martínek z firmy 1. plavební, která na Zámecké Dyji provozuje šest lodí. Plavidla turisty vozí od přístaviště u zámku k 60 metrů vysoké vyhlídkové věži Minaret nebo k nedaleké romantické zřícenině Janohrad. Ročně se sveze některým z nich asi 60 tisíc lidí.

K nejcennějším patří historické plavidlo z 19. století nazvané Arnoštek. Největší je se svými 13 metry a kapacitou 32 míst Morava. Právě ta nyní po dvouměsíční přestávce začala vozit turisty na čtyřicetiminutové vyhlídkové plavby. Teploty se sice venku pohybují jen mírně nad nulou, její paluba je ale krytá a příjemně vyhřátá, cestující dostávají svařené víno či čaj. 

Pořízení nového plavidla vyjde firmu na zhruba 1,5 milionu korun. „Bude bezbariérové, bez potíží tedy svezeme vozíčkáře, maminkám odvezeme kočárky a turistům jízdní kola. Právě takováto loď nám dlouho schází,“ dodal Martínek. 

Klasická lodní sezona začne na Zámecké Dyji 4. dubna. Ještě před tím ale lodníci řeku vyčistí od spadaných větví a kmenů. Z lodí mohou návštěvníci obdivovat lednický park, jeho přírodu, četné památky nebo všudypřítomné ledňáčky. Do parku je vstup volný. Ročně jej podle hrubých odhadů navštíví asi 1,5 milionu turistů z celého světa. 

naše tipy výlet
Autor: Redakce
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Magdalena Klosová
Do Lednice už se zase těším!!!Je to náš každoroční cíl.Už jsme i pluli k minaretu,i nás koníčci vezli na Janův hrad.Letos,po létech,vejdeme obdivovat interiér zámku.Je tam,v celém, lednicko - valtickém areálu,tolik krás!
Soňa Prachfeldová
Ano Lednice je překrásná, přeji si, abych se tam ještě jednou podívala a svezla se novou lodí.
Hana Šorejsová
Souhlas, Lednice včetně parku a zahrady je nádherná. Na Minaretu nahoře jsme byli před několika lety, ale jediné co bylo nepříjemné ...komáři. Je pravda, co píše Eva B. - rozhled je opravdu široký do dáli a vidět je do Vídně.
Eva Balúchová
Lednici znám ,zámecký park je krásný a projížďka na lodi příjemná,místy až strašidelná. A kdo vyšlape 302 schodů na Minaret,tak za pěkného počasí uvidí Pavlovské vrchy,Bílé Karpaty a když bude mít štěstí tak i vrcholek věže svatoštěpánského dómu ve Vídni.To se mě ještě nepodařilo. Tak snad příště. Návštěva Lednice stojí za to!

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 8. týden

Tento týden si zahrajeme na školu. Vědomostní kvíz se bude týkat fyziky. Tak schválně, co všechno si ještě pamatujete ze školy?