Růže šípková je nabitá vitamíny a minerály
FOTO: autorka

Růže šípková je nabitá vitamíny a minerály

2. 10. 2017

Je to nádherný keř, který je zdobný od jara do zimy, a to díky krásným květům a poutavým červeným plodům. Plody jsou velmi dobrým zdrojem vitaminů, minerálů a od nepaměti se využívá pro posílení imunity.

V lidovém názvosloví se růži šípkové říká jednoduše šípek, divoká nebo také planá růže. Dorůstá až do třímetrových, bohatě větvených keřů s ostrými ostny. Je rozšířená po celé Evropě, vyjma severských zemí. Nachází se rovněž v severní Africe a západní Asií.

Plně vyzrálé souplodí – nazývané šípky, se sbírají v září a říjnu. Při sběru je potřeba dávat pozor, aby šípky byly plně zbarvené, nepoškozené. Pokud se vydáte za šípkovými keři, tak u nás je nejčastěji najdete na suchých slunných stráních, mezích a lesních okrajích a kolem prosluněných lesních cest. Když se rozhodnete k tomu, že si šípky nasbíráte sami, tak si vyberte krásný den, abyste si užili příjemný čas v přírodě na slunných stráních. Keře těchto růží jsou často jako nedobytná trnitá koule, která nám to své vitamínové bohatství nechce dát jen tak snadno. Ruce bývají plné trnů a škrábanců J tak alespoň počasí ať vám dělá při sběru radost.

Plody je potřeba co nejdříve po sběru řádně usušit. Pokud budete používat umělé teplo, tak by teplota neměla přesahovat 50-55 stupňů Celsia. Skladovat se musí dobře uzavřené na suchém chladném místě. Neměli bychom je přechovávat déle než do nové šípkové sezóny, takže 1 rok.

Správně usušené šípky mají oranžové až tmavohnědě červené zabarvení a nasládlou ovocnou vůni. Nejdůležitější zdraví prospěšné složky: vysoké množství vitamínů C, vitamín A, B1, B2, K, P, karotenoidy, třísloviny, kyselina nikotinová, pektin, organické kyselina (citronovou, jablečnou a další), riboflavin, železo, fosfor, vápník, draslík, hořčík, cukry a jiné. Kromě posílení imunity má velmi dobré účinky při revmatismu, dně, potížích močového měchýře, zažívání. Silný antioxidant. Příklady využití šípků:

Čaje
Sušené šípky jsou součástí celé řady bylinných i ovocných čajových směsí. Výtečný je i samostatný jednodruhový šípkový čaj. Můžeme popíjet i ve větším množství. Je močopudný. Nejvhodnějším způsobem přípravy šípkového čaje je vyluhování zhruba 10g rozdrcených šípků v půl litru studené vody zhruba 1 hodinu, poté přivést k varu a nechat 15 až 20 minut před slitím přikryté vyluhovat. Vhodnější je, když se použije nádoba z varného skla nebo smaltovaná. Možno přisladit například medem. Skvělou variantu šípkového čaje například můžete získat například tak, že přidáte pár kousku koření hřebíčku, skořice. Tímto zvýšíte protizánětlivé účinky, které má již šípek samotný.

Marmeláda a sirup
Pro přípravu marmelád můžeme využít i plody, které již přešly mrazem a jsou rozměklé. Plody rozvaříme ve vodě, propasírujeme přes husté sítko, přidáme cukr a zahustíme na potřebnou konzistenci. Šípky obsahují dostatečné množství pektinu a kyseliny, takže vznikne velmi lahodná marmeláda, případně sirup.

Drcené plody
Dobře usušené plody zbavené vnitřních jadérek růže šípkové můžeme pomlít na mlýnku, pomocí sítka oddělit hrubší části od jemných. Hrubší namleté části použijeme při přípravě čaje a jemně namletý prášek uskladníme v dobře uzavřené doze a používáme například zamícháním 1/2 čajové lžičky do jogurtů, případně můžeme zamíchat do sklenice vlažné nebo teplé vody a vypít.

Další možnosti využití
Šípkový ocet – vhodný do zeleninových i ovocných salátu
Šípkový olej – povzbuzuje trávení a peristaltiku střev, je vynikající na pleť
Šípkový likér, víno, šípky v rumu

Jak vidíte, je celá řada důvodů, proč si udělat výlet do přírody a nasbírat si plody této divoké růže.

 

Šárka Laštovičková pro portál i60

 

 

 

 

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Ladislav Vesecký
Šípek je má oblíbená bylina. Čaj je skvělý. Ocet i olej musím zkusit.
Dagmar Bartušková
Bože , co mi to z toho šípku nakonec vylezlo. Neopravuji, téměř každý pochopí.
Dagmar Bartušková
Šípek Je takový krásně nespoutaný keř. Jeho větvička mám ho ráda i ve váze pro ozdobu, ale více se mi nevěnují.
Šárka Laštovičková
Paní Páleníková, našla jsem si můj předchozí článek a dopsala jsem tam odpověď. Doporučuji Vám zadat na internetu Hlízy topinamburu prodej a najdete řadu zahradnictvi at už zásilkových nebo "fyzických " (které doporučuji jako první), které inzerují prodej hlíz. Vyberete si podle oblasti ve které žijete, případně můžete objednat přes zásilkovou službu. Přeji ať se vám pěstování zadaří. Umístěte topinambur do místa, kde Vám nebude vadit, že se začne rozrůstat.
Alena Vávrová
https://www.i60.cz/clanek/detail/13352/sipkovy-liker
Svatava Páleníková
Dobrý den, paní Laštovičková, já bych se chtěla vrátit k vašemu předchozímu článku o topinamburu, který už tady na hlavní stránce není. Prosím, kde by se daly sehnat hlízy topinamburu? Děkuji.
Zuzana Pivcová
Šípkový čaj nám vařila maminka jako dětem, ale mně moc nechutnal. Přišla jsem mu na chuť mnohem později. Nejraději mám ale opravdu šípkovou marmeládu, o níž se tu také zmiňujete. Ocet, olej, to slyším poprvé, kdyby se tak dal sehnat hotový! Já totiž na vlastní výroby zrovna moc nejsem. Díky za přehledný informativní článek.
Šárka Laštovičková
Vážená paní Zdeňko Jírová, děkuji moc za Vaši reakci na můj článek. To že se letos urodilo tolik krásných velkých šípků, prý je přípravou přírody na tuhou zimu. V některém z dalších článků přidám pár zimních receptů pro zahřátí a posílení imunity :) Mějte podzim i zimu příjemné a bez potíží
Zdenka Jírová
Děkuji za popis přípravy dobrot ze šípku. Letos se urodily opravdu pěkné. Otrhala jsem keřík a usušila jeden plech . Zůstaly krásně červené. Budu z nich vařit Váš čaj, takový návod jsem neměla. Popsala jste to moc hezky. Šípkové keře jsou krásnou ozdobou přírody, mám je ráda.