Fotoreportáž: Výlet lodí
FOTO: Naděžda Špásová

Fotoreportáž: Výlet lodí

18. 9. 2016

Je neděle 11.9.2016, možná jedna z posledních krásných letních nedělí a my máme možnost zúčastnit se plavby po Labi. Sice je to předvolební akce, ale kdy má člověk možnost projet se lodí? Má takové hezké české jméno Marie a vzhledem k hodně nízké hladině vody v řece před zdymadly vyplouvá z přístavu ve Vaňově, pokračuje do Sebuzína a pak zase zpátky.

Ústí nad Labem má krásné okolí a z lodě je to opravdu zážitek. Kolem jsou loděnice, chatové osady, dokonce je z lodě vidět i ta naše. Na fotce je to chaloupka s šedou střechou uprostřed zeleně. Potkali jsme i velkou výletní loď Porta Bohemica, která pluje pravidelně z Ústí nad Labem do Litoměřic a zpátky od března do října. Pro zájemce lze bližší informace najít na internetu. Při plavbě zpět je krásný pohled na dominantu města hrad Střekov a Střekovská zdymadla. Doufám, že vás pohled z lodi na fotkách zaujme, jako nás.

Přeji všem krásný podzim se spoustou zajímavých zážitků.

Hodnocení:
(5 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Věra Lišková
Krásné fotky. Znám Hřensko, ale přiznávám, že jsem netušila, že kolem Ústí jsou břehy Labe tak krásné. Možná se tam někdy vydáme s zeťem a vnoučaty. Od nich to není zas tak daleko. Dík za tip.
Elena Valeriánová
Hezké fotky, je krásná ta naše zem.
Dagmar Králová
Díky za hezký článek a připomínku mládí. Kdysi jsme jezdili s rodiči na chatu do Brné k příbuznám na prázdniny u vody. Jezdili jsme na kánojích i plachetnicích z místní loděnice. Ve Vaňově naproti je loděnice veslařů, se kterými jsme také jezdili. Trénovali jsme tam i na vodních lyžích. Loďka Marie jezdila jako přívoz od zastávky autobusu jen do lázní Brná a zpátky - a jen někdy na výlety. Občas do Vaňova přes zdymadla zajíždějí výletní obytné lodě z Německa i Holandska až z Rýna.
Roman Procházka
Nadi, napiš mi kontakt na vás do vzkazu. Díky. R.
Naděžda Špásová
Romane, myslím, že do Hřenska už asi ne, ale až sem pojedete, tak vás rádi uvidíme. Napíšu vám pak telefon.
Roman Procházka
Nadi, děljí cestu z Brné třeba do Hřenska? já vím je málo vody, ale kdysi jsme se plavily... Pod Střekovem hradem, městem by to bylo super a zákrutami do Děčína...
Naděžda Špásová
Děkuji moc za hezké příspěvky.
Roman Procházka
Ústí zdraví Ústí. Jak se máte, dej kontakt. Chystáme se do UL a zajdem k Žáčkovi na mls. JU?
Hana Rypáčková
S rodinou být na výletech je opravdu někdy krásné. Být tou kvočnou aspoň na chvíli a mít kuřátka pod křídly. Plavila jsem se na Portě z Litoměřic - je v tom úseku na co koukat.
ivana kosťunová
Výlet lodí je skvělý zážitek, nalákala jste mě taky
Dagmar Bartušková
No vida, jestli pluješ po Labi nebo po Vltavě, pohled z lodi po okolí je zážitek. Krásné fotjy
Zdenka Jírová
Hezké pozvání, líbí se mi. Fotky jsou také moc pěkné.
Eva Balúchová
Koukám,dámská jízda!Tak to je ta Brná,co jsem si ji spletla s Brnem? :-)Máte chatu v krásném prostředí. Na plavbu lodí po Labi nás loni zval bratránek,ale nevyšlo nám počasí.Zato vám vyšlo parádně a máš krásné fotky.
Jaroslava Handlová
Byla by škoda takovou možnost plavby nevyužít. Počasí se vydařilo, úsměvy taky, jak je vidět z fotek, tak co víc si přát? Moc hezké.
Alena Tollarová
Naďo, při našich cestách do Ústí vídám Marii ve Vaňově kotvit. Ale nikdy jsem se s ní nesvezla a věřím, že to byl pěkný zážitek. S Portou Bohemica je to bohužel dost podivné, jezdívala i k nám, ale když se zbudovaly na Labi dosti četné zastávky, pro malý zájem byl provoz zrušený. Jela jsem s ní jednou u nás při nějakých slavnostech.
Alena Vávrová
Také bych si to užila. Tím směrem jsem ještě neplula. Ale i jízda autem, či vlakem podle Labe byl pro mne zážitek kdykoliv hodný zopakování. Pěkná repo!
Zuzana Pivcová
Plavby lodí mám moc ráda, i když je to jen krátká plavba po Vltavě z Týna nad Vltavou k soutoku s Lužnicí. Pořád to má pro mě velký půvab. Na Labi to je jistě zase jiné!
Jarmila Komberec Jakubcová
Moc hezké
Ilona Kolářová
Letošní léto se výlety lodí po Labi se uskutečňovaly pravidelně dle jízdního řádu a lidé toho hodně využívali. Pořád se k nám někdo chodil ptát. Ani nevím, zda jezdila pouze Marie. Máme u nás letáčky, platí tam tarif DUK, což je nesmírně výhodné. Jízdné dotuje město kvůli propagaci regionu. Pamatuji si, že dříve plavba nebyla levnou záležitostí. Do LItoměřic stála cesta pro jednoho kolem 100 Kč. Určitě jste si to pěkně užili. :)
Ladislav Vesecký
Moc pěkné