Krása mraků před bouří

Krása mraků před bouří

29. 7. 2015

Jako každoročně trávíme dovolenou v Blatné v jižních Čechách. Máme to tady moc rádi a je nám tu dobře. Půjčíme si baráček s velikou zahradou, která je ideální pro naše psy, je tam dost trávy pro králíka a morče, v noci úžasné ticho. To je ale jen tak na okraj. Hlavně chci ukázat jinou krásu. A to krásu nebeskou.

V pondělí 27.7. se celým Českem přehnalo hned několik bouřek. Seděla jsem venku, pila oblíbené kafíčko a sledovala, jak se pomalu, ale jistě kupí mraky. Nejdříve byly takové jako peřina. Nadýchané, líně plynoucí po obloze. Postupně se začaly měnit a tmavnout. Zvedal se vítr a mraků rychle přibývalo. Sem tam už začalo hřmít, obloha tmavla a bylo jasné, že to nebude dlouho trvat a z nebe začnou padat trakaře.

Bylo to tak působivé, že jsem nelenila, došla si pro foťák a fotila a fotila. To bylo kolem 16. hodiny. No a kolem 19. hodiny se to zopakovalo jako přes kopírák ještě jednou. Jenom déšť byl mnohem silnější. Jak rychle bouřky přišly, tak rychle odešly. Nabízí se filozofická úvaha o tom, jak malí jsme ve srovnání s matkou přírodou.

Dnes už je zase sluníčko, i když tropy vypadají jinak. Doufám, že potěším milovníky mraků, a přeji všem příjemný srpen se spoustou slunce.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Vávrová
Také patřím mezi lidi a fotografy, co se nechávají unést krásou, někdy i hrozivostí a také neopakovatelností rozličných oblaků. Dělají naši planetu nádhernou.
Zdenka Jírová
Krása mraků je okouzlující v každé podobě - ať při bouři nebo v klidu s "beránky". Hezky jste to popsala.
Soňa Prachfeldová
Krásné mraky, miluji oblaka a dokážu se do nich zadívat na dlouho.
Alena Tollarová
Také mě ty nebeské kulisy, které se mění fouknutím vánku, fascinují a ráda je fotím.
Hana Rypáčková
Je to pravda , tento týden je proměnlivá obloha,před hodinou černé mraky nad světlým obzorem,sluncem zalité město.Krása k dívání...
Dagmar Bartušková
Nebe bez mráčků - to není ono. Tohle je fakt krása nebeská.
Alena Várošová
Pěkné fotky i s duhou .
Zuzana Pivcová
V Týně nad Vltavou se také dovedou tvořit a rychle měnit krásné mraky. Ale zachytit je tak bezprostředně a úžasně jako Vy se mi nepodařilo.
Jana Šenbergerová
Vůbec se vám, Naďo, nedivím, že jste neodolala a také pro nás tu krásu zachovala. Miluji mraky. Také mě inspirovaly. Jsou jako myšlenky. Přijdou a odplynou. Jen některé utkví v paměti. Ty, které přinesou bouři, či naopak hluboký klid, zastavení. Čistá obloha jim dává možnost vstoupit i odejít, nikdy však zůstat.