Rozhovory

Čechoaustralanka Barbara Semenov: Důležité je být šťastný ve vlastním srdci

Věk je skutečně jen číslo a Barbara Semenov je toho živoucím důkazem. Stále mladá, stále zářící a oslňující, jiskřící pozitivní energií. V prastarých tarotových kartách mi navíc vyšlo, že je upřímná, a přitom zároveň úspěšná, což je v dnešní době dost zvláštním úkazem.

24. 5. 2019 Redakce

Profesor David Cibula: Vyšetření nádoru děložního čípku se účastní jen třetina žen po šedesátce

Nádor děložního čípku je zrádný, protože se dlouho nijak neprojevuje. Pokud se projeví například bolestí, jde již o onemocnění v pokročilém stavu. Ročně jím onemocní přes osm set žen. Zemře kolem 360 pacientek.

23. 5. 2019 Redakce

Psychiatr Radkin Honzák: Chtěl jsem být praktickým lékařem

Radkin Honzák je nejen uznávaným odborníkem na bolavou duši, ale i vynikající publicista, který své zážitky a postřehy z ordinace dokáže přetavit v poučné a vtipné čtení.

21. 5. 2019 Jana Nevěčná

Jiří Landa: Na bylinky s rozumem

Význam fytoterapie v současné době stoupá. Práce s bylinami před více než dvaceti lety Jiřího Landu naprosto pohltila. A dnes se jí celosvětově známý fytoterapeut věnuje naplno.

19. 5. 2019 Redakce

Připravit se na stáří? Tak to se vyplatí

Vyplatí se podávat přihlášku do domova pro seniory několik let dopředu? O který typ zařízení pro seniory je v tuzemsku největší zájem? A jaká je vůbec úroveň péče o seniory v České republice v porovnáni s vyspělými evropskými zeměmi? Nejen na to jsme se ptali Jiřího Horeckého, prezidenta  Asociace poskytovatelů sociálních služeb (APSS).

13. 5. 2019 Redakce

Kanoista Josef Dostál: Olympijské medaile mám ve skříni

Rychlostního kanoistu a držitele tří olympijských medailí Josefa Dostála letos čeká důležitá sezona. Musí si vyjet na příští rok nominaci na olympiádu v Tokiu. Jak se má a jak odpočívá?

12. 5. 2019 Jana Nevěčná

Roman Šmucler: Sám sobě zubařem

Uznávaný stomatolog, vysokoškolský pedagog, prezident České stomatologické komory. A kdysi i moderátor televizní soutěže Nejchytřejší Čech. Zaměřuje se na laserovou a estetickou medicínu, a tak už v roce 1996 založil zdravotnické zařízení Asklepion.

10. 5. 2019 Redakce

Architekt a designér Jiří Jiroutek: Celý život je ze mě cítit dřevo

Není mnoho lidí, kteří by mohli být po šedesáti letech přítomni znovuzrození svého výrobku. Architekt a bytový designér Jiří Jiroutek, který loni oslavil devadesátku, to štěstí měl. Jím navrhovaný nábytek měly za socialismu desetitisíce českých domácností.

9. 5. 2019 Redakce

Jaroslava Valová: Dnes jsou chytré i koupelny

Před téměř třiceti lety založila s manželem rodinnou firmu na vybavení koupelen. Dnes SIKO zaměstnává na 900 lidí a firmě se daří bez dotací státu udržet se na špičce v tomto oboru. Jaroslava Valová patří dlouhodobě k topmanažerkám a portálu i60 e svěřila, co stojí za jejím úspěchem.

6. 5. 2019 Redakce

Dana Batulková: Baví mě dělat věci, u kterých nemusím přemýšlet

Tahle drobná, štíhlá dáma je hodně aktivní. V roce 2008 s Janem Onderem vyhrála StarDance, v televizi ji proslavil sitcom Comeback, před třiceti lety zazářila v komedii Vrať se do hrobu. Hraje v Městských divadlech pražských a i letos ji čekají krásné premiéry.

30. 4. 2019 Redakce