Rozhovory

Češka, která žije s vlky

Tanja Askani, Češka žijící v německém Hamburku, žije s vlky a naučila se jim porozumět. Odchovala také pár desítek handicapovaných mláďat a snaží se bořit mýty o těchto zvířatech. O životě s vlčí smečkou napsala knihu Vlčí stopy.

13. 7. 2019 Michaela Bučková

Co říkal Karel Gott v roce 1963, když poprvé vyhrál Zlatého slavíka?

Tento rozhovor jsme našli v tehdejším vydání časopisu Mladý svět. Je to unikátní záznam. Tehdy bylo Karlu Gottovi 23 let a jeho oslnivá kariéra se teprve rozjížděla. Rozhovor můžete brát i jako blahopřání k osmdesátým narozeninám, které mistr oslaví 14. července.

11. 7. 2019 Redakce

Kosmonaut z pražského předměstí

Oldřich Pelčák si může být jist, že má v kolonce bývalého povolání zapsánu profesi, jakou nikdo jiný nemá. Tedy pokud zrovna nepotkal Vladimíra Remka. Právě on a Pelčák jsou našimi jedinými kosmonauty – byť Moravák, který se usadil domku na okraji Prahy, do vesmíru nakonec neletěl. 

1. 7. 2019 Redakce

Na návštěvě u MasterChefa

Letos poprvé v televizní soutěži amatérských kuchařů MasterChef Česko zvítězila žena. Nebo spíš ještě dívka, sedmnáctiletá studentka Kristína Nemčková.

30. 6. 2019 Redakce

Primářka Katarina Petráková: Do péče praktických lékařů mohou přejít vyléčení onkologičtí pacienti

Každoročně je odhaleno na osmdesát tisíc nových nádorových onemocnění, naštěstí je však čím dál víc vyléčených pacientů. S odstupem od léčby nádoru je pacient ve vyšším riziku jiných nemocí jako jsou choroby srdce a cév, cukrovka ale i jiné nádorové onemocnění, které lze diagnostikovat pomocí screeningu.

26. 6. 2019 Redakce

Fotografka Petra Skoupilová: Je důležité mít rád lidi a usmívat se na ně

Vždycky, když navštívím fotografku Petru Skoupilovou, překvapí mne její byt. Po dvou suterénních patrech typického pražského paneláku se náhle ocitnete v prostorném úžasném prvorepublikovém ráji se zahrádkou, ve které kvetou voňavé růže a přes vzrostlé stromy není skoro vidět na protější domy.

20. 6. 2019 Redakce

Sobotovi: Jak Luděk půjčil Adrianě kabát

Je to 45 let, co Luděk Sobota zazářil ve filmu Jáchyme, hoď ho do stroje. Pět let poté, už jako hvězda ze Semaforu, se při natáčení komedie Hodinářova svatební cesta korálovým mořem seznámil se svou ženou Adrianou.

14. 6. 2019 Redakce

Sylvio Spohr: Klíčem je mít rád lidi

Také se ptáte, když jdete po pražské Národní třídě, proč se rozlehlá kavárna jmenuje Café Louvre? Není to důkaz snobismu, ale palác, v němž sídlí, se jmenuje právě Louvre. Dlouhá desetiletí byla místem setkávání kumštýřů všech oborů.

11. 6. 2019 Redakce

Povoláním hlasatelka: Marie Tomsová

Když uváděla seriály Nemocnice na kraji města či Ságu rodu Forsytů, ulice se vylidnily. „Nezapomeňte, že existovala jediná televize. Lidi se mohli dívat na první nebo druhý program, jít do hospody nebo spát,“ vzpomíná charismatická dáma. Patří ke slavné generaci hlasatelek, které znal celý národ.

3. 6. 2019 Redakce

Moderátor Tomáš Hauptvogel: Po nehodě jsou nejhorší šrámy v duši

Jsou tomu už čtyři roky, kdy moderátor Tomáš Hauptvogel přežil těžkou dopravní nehodu, při které utrpěl vážná zranění. Řidič protijedoucího auta nedal jeho motorce přednost.

1. 6. 2019 Jana Nevěčná