Rozhovory

Jiří Ondra: Polovina zdravotních potíží pochází od chodidel

Vyučil se ševcem u Baťi ve Zlíně. Aby mohl šéfovat závodu Svit, musel projít všechny pracovní postupy a zvládnout je. Majitel obuvnické firmy z Lázní Kostelec u Zlína Jiří Ondra říká, že v Česku chybí vymahatelnost práva.

8. 9. 2019 Redakce

Šárka Strachová: S tátou nejsem v kontaktu a asi se to nezmění

Jedna z nejslavnějších českých lyžařek Šárka Strachová si užívá dceru Emu a volný čas věnuje své klinice. Co dělala v létě a jak vzpomíná na svou lyžařskou éru?

26. 8. 2019 Michaela Bučková

Jitka Smutná: Mám lidi namíchané s dobrými i horšími vlastnostmi ráda

Působila dlouhá léta v Ostravě a také v Národním divadle v Praze. Je výraznou osobností s nezaměnitelným projevem. Jitka Smutná ale také zpívá a sama si písničky skládá. Na čtvrtek 5. září připravila pro divadlo Ungelt charitativní koncert.

23. 8. 2019 Redakce

Carmen Mayerová: Neztrácím humor a neberu se tak vážně

Známe ji z prken divadel i hudební scény v Karlíně. Nyní exceluje ve hře Pardál v pražském divadle Ungelt. Herečka Carmen Mayerová, manželka Petra Kostky.

15. 8. 2019 Redakce

Chovatelka Kateřina Nepustilová: Kůň je skutečná osobnost

Dvacet koz, čtyři koně, psi, slepice, husa. Velké potěšení a radost, ale i velká dřina pro mladou ženu, která dala přednost přírodě před životem ve městě.

1. 8. 2019 Redakce

Iva Pazderková: Uspořádala jsem si život

Herečku, moderátorku, zpěvačku Ivu Pazderkovou proslavilo účinkování ve stand-up komedii Na stojáka, hraje také v divadle Na Fidlovačce a vystupuje s legendární kapelou Pražský výběr. Kde bere náměty a jak se má?

25. 7. 2019 Michaela Bučková

Psycholog Jeroným Klimeš: Eutanazie je vlastně způsob, jak neplatit lidem důchod

Jaký má uznávaný psycholog názor na eutanazii a kteří klienti nejčastěji navštěvují jeho ordinaci? „Mnohem větší oříšek než úmrtí v rodině je rozchod,“ říká mimo jiné Jeroným Klimeš v rozhovoru pro portál i60.cz.

18. 7. 2019 Redakce

Češka, která žije s vlky

Tanja Askani, Češka žijící v německém Hamburku, žije s vlky a naučila se jim porozumět. Odchovala také pár desítek handicapovaných mláďat a snaží se bořit mýty o těchto zvířatech. O životě s vlčí smečkou napsala knihu Vlčí stopy.

13. 7. 2019 Michaela Bučková

Co říkal Karel Gott v roce 1963, když poprvé vyhrál Zlatého slavíka?

Tento rozhovor jsme našli v tehdejším vydání časopisu Mladý svět. Je to unikátní záznam. Tehdy bylo Karlu Gottovi 23 let a jeho oslnivá kariéra se teprve rozjížděla. Rozhovor můžete brát i jako blahopřání k osmdesátým narozeninám, které mistr oslaví 14. července.

11. 7. 2019 Redakce

Kosmonaut z pražského předměstí

Oldřich Pelčák si může být jist, že má v kolonce bývalého povolání zapsánu profesi, jakou nikdo jiný nemá. Tedy pokud zrovna nepotkal Vladimíra Remka. Právě on a Pelčák jsou našimi jedinými kosmonauty – byť Moravák, který se usadil domku na okraji Prahy, do vesmíru nakonec neletěl. 

1. 7. 2019 Redakce