Města a obce
Věděli jste?
Hotel Petr je nejstarším domem v Karlových Varech. Byl postaven roku 1756, nejprve jako hostinec,…
Jak šel čas: Měnící se tvář krajiny
Historická obec Světec i její osady doplatily na povrchovou důlní činnost, která na Bílinsku pronikla až do chráněné oblasti Českého středohoří. Nejhůře dopadlo blízké Radovesické údolí se stejnojmennou obcí, jejíž část kdysi patřila pod klášter ve Světci.
Praha ve svátečním hávu dne 28.10.2022
Tento den jsem se rozhodla strávit v Praze, přestože mi bylo jasné, že město bude plné lidí. Navíc…
Jak šel čas aneb Osudy zámku Pravonín
Když jsem objevila soutěžní téma „Jak šel čas“, hned jsem věděla, že budu psát o zámku v Pravoníně. Léta jsem sledovala jeho chátrání a nyní doufám v jeho záchranu.
Jak šel čas v Hradci Králové
Nejsem sice rodilý Hradečák, ale v tomto městě žiji už více než čtyřicet let. Napsala jsem o něm už řadu článků, které byly zveřejněny nejen zde na íčku, ale i jinde. Představila jsem toto město z mnoha stránek, vyfotila jsem a okomentovala kdejaký kout.
Není důležité, zda se o seniory stará státní či soukromé zařízení, klíčová je kvalita péče, říká Lukáš Drásta ze Senlife
Domov pro seniory nemusí vypadat jako unifikované bydlení, může to být místo, v němž se jeho obyvatelé budou cítit jako doma. Tento cíl si předsevzali zakladatelé projektu Senlife Tomáš Eckschlager a Lukáš Drásta.
Jak šel čas ve městě Teplice
„Čas je běžec s dlouhým krokem, chvíli pokoj nedá si, čas, ten bere všechno skokem za každého…
Poobědová procházka č. 2 – Z Hloubětína do Vysočan
Takový byl plán. Svou další procházku jsem začala v Hloubětíně na zastávce autobusu 110 Kbelská.…
Já se vznáším, já si létám
A je to zase tady. Zase jsem o rok starší. Zase bude rodinné setkání, budeme shánět židle po celém baráku, abychom se vešli k jednomu oválnému stolu.
Další poznatky nové obyvatelky Karlových Varů, 2. díl
Každoročně se otevírají u příležitosti Dnů evropského dědictví nejen známé památky, ale také objekty, které jsou výjimečné a nebývají běžně otevřeny pro veřejnost.
Vrtbovská zahrada na prahu podzimu
Podzimní rovnodennost je podle astrologů čas, kdy se prolíná minulost s budoucností. U mne se tak v nadsázce stalo v tomto týdnu, když jsme zcela neplánovaně po pracovní schůzce v Karmelitské ulici vstoupili do nenápadného průjezdu vedle jazzového klubu U malého Glenna.
Na předky se nesmí zapomínat
Židovský hřbitov ve Čkyni leží kousek cesty nad železniční tratí, ve stráni na úpatí svahu směrem na Prachatice. Dnes patří mezi nejlépe zrestaurované, s cennými a krásnými náhrobky od 16. až do poloviny 20. století.
Strakova akademie byla dříve studentskou kolejí, studoval tu i herec Theodor Pištěk
Málokdo ví, že novobarokní budova na břehu Vltavy, v níž úřaduje vláda, sloužila na přelomu 19. a 20. století jako studenstká kolej pro členy nemajetných českých šlechtických rodin. O zajímavé historii objektu se mohli návštěvníci více dozvědět na dni otevřených dveří 28. září.
Místo blízké, ale neznámé
Přes oběd nám ještě sluníčko ukazuje, že se jen tak své vlády nevzdá a zve nás na procházku. Tomu se nedá odolat. Jeden takový krásný den byl ve čtvrtek a tak jsem si vymyslela, že bych mohla prozkoumat oblast Prahy 8 Libně.
První poznatky nové obyvatelky Karlových Varů
Turista, který navštíví Karlovy Vary na 1 – 2 dny, či týdny se zpravidla soustředí na nejvýznamnější pozoruhodnosti. Návštěvníci, přijíždějící na léčebné pobyty, mají čas vyplněn doporučenými procedurami a odpočinkovými programy, aby se pobavili a utužili své zdraví.
Doporučujeme
Články z Drbna.cz
Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.
Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:
- Váš nejnovější článek
- Nejnovější komentáře k vašim článkům
- Nové vzkazy od přátel
- Nové žádosti o přátelství
JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí.