Moje vernisáž fotografií: 
Průhonický zámek

Moje vernisáž fotografií:
Průhonický zámek

16. 10. 2014

Vážení a milí, přijměte pozvání na procházku Průhonickým parkem.

Protože sem chodím často a už mnoho let, hlavně na jaře a na podzim, chci vám ukázat místa, která považuji za nejkrásnější. Park leží jižně od Prahy, městskou dopravou jsem tu z centra za 40 minut. Je to zde  vždy jiné, ale pokaždé pastva pro oči a balzám pro duši..Tady uslyšíte opravdovou symfonii přírody, zurčení vody, zpěv ptáků, šumění stromů. Zapomenete na všechny starosti a začnete věřit, že takhle nějak bude v ráji. Podzim tu hýří barvami, až skoro kýč a jaro je tu neuvěřitelné.

V květnu a červnu kvetou rododendrony, je jich zde až 8.000 ve sto druzích. Však také je park Národní kulturní památkou a památkou UNESCO. Park o rozloze 250 ha založil v roce 1885 hrabě Sylva-Tarouca a výsledkem jeho celoživotního úsilí je krajinářské dílo celosvětového významu. Nyní je majitelem zámku a parku Botanický ústav České akademie věd. Mimo našich i cizokrajných stromů a keřů, úžasného alpina, tu potkáte několik rybníků, klikatící se potoky, mosty a můstky, krásné louky, výhledy a vyhlídky.  

Prostě - přijďte a uvidíte.

vernisáž
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Milada Salajková
Nádhera! Také nejvíc miluji podzim. Mlhy, deště, záhadné mraky a slunce, které zlobí tím, že jednou hřeje a podruhé ne. A všechno ostatní co podzim přináší.
Alena Šrámková
Nádhera, další slova jsou zbytečná.
Alena Vávrová
Průhonice jsou nádherné. Byla jsem tam 2x, vždycky na jaře. Vy podle snímků i na podzim. To musí být také krása, když se listnáče převlečou do jiných barev... A ten zámek jak se zrcadlí v hladině rybníčka. Moc ráda jsem se tam zase podívala s vámi.
Marie Bartošová
Vaše fotografie jsou překrásné. Líbí !!!
Dana Kolářová
Oli, ráda jsem se prošla Průhonickým parkem díky tvé krásné galerii.
Eva Balúchová
Děkuji za krásnou procházku parkem.Podzimní příroda je krásně zbarvená.
Hana Rypáčková
Krásný v každém čase a v tomto podání potěší...Ta barevnost!
VANDA Blaškovič
Hurá Olgo, povedlo se !! Mám radost, krásné.! Vanda.
Jana Šenbergerová
Ta krása mluví sama za sebe, ani není třeba komentovat více. Nádherná procházka!

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 19. týden

V pátek 10. května startuje Mistrovství světa v hokeji, jehož pořadatelem je Česká republika. Vědomostní kvíz se tedy bude tento týden věnovat hokeji.