
Krev a pot v současném sportu
12. 7. 2014
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní
příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke
konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv
vulgarismy.
Pro vkládání příspěvků do diskuze se musíte přihlásit
Miroslav Štorch
12.7.2014 13:11
Souhlasím s paní Janou, že někdy jsou pohyby sportovců na vrcholné úrovni velmi ladné a půvabné. Jsou to mimořádně pohybově nadaní jedinci vybraní z miliónů obyvatel své země. Často hrají mimo svoji zemi v klubech, které jim nabídnou největší odměnu - jako Argentinec Lionel Messi v FC Barcelona nebo Brazilec Neymar da Silva Santos Júnior, který hraje za stejný bohatý klub. Někdy ladné pohyby fotbalistů připomínají balet, a tak se fotbalistům v bílách dresech Realu Madrid přezdívá "Bílý balet". Za Real Madrid hraje mimo svoji rodnou zemi Portugalsko také geniální fotbalista Cristiano Ronaldo - pochopitelně za velmi vysoký žold :-) Ale to patří pro špičkové umělce stejně jako sportovce.Dnes večer hraje jen 11 mužú z 201 miliónů obyvatel Brazílie, proti výběru 11 Nizozemců vybraných z necelých 17-ti miliónů obyvatel. Ale při dobré hře jako Německo, může Nizozemsko Brazílii porazit i proti vůli mnoha tisíc domácích diváků na tribunách. Nechme se překvapit. :-)
Miroslav Štorch
12.7.2014 12:47
Máte pravdu pane Horáčku, že dnes jsou to tvrdé profesionální podmínky sportovců s podrobnými pracovními smlouvami, kde je uvedeno detailně co vše musí splnit ve vztahu ke svému zaměstnavateli. Při drobném poranění se pokračuje v soutěži, při vážnějším zranění odstupují. Ale sportovci jsou zaměstnavatelem dobře pojištěni. Ve starořeckých olympijských hrách vznikl název ATLET ze slova ÁTHLON - což byla peněžní odměna v drachmách pro sportovce. Tak už tehdy to nebyli ryzí amatéři - jak se mnoho lidí domnívá. Také měli svá výcviková střediska i profesionální placené trenéry. Historie se jen opakuje. Amatérismus na olympijských hrách byla jen teorie podle milionáře Avery Brundageho z USA - bývalého předsedy olympijského výboru.
Jana Šenbergerová
12.7.2014 12:26
Zajímavý pohled, nikoliv do zákulisí, ale přímo do "bitevní vřavy".
Občas žasnu nad ladností pohybu fotbalistů a vůbec nechápu, jak se může podařit, aby padající cyklista neshodil spolujezdce jako kuželky, jak se to povedlo včera těsně před dojezdem do cíle Talanskymu.
Miroslav Štorch
12.7.2014 11:20
Video pádů cyklistů na Tour de France . https://www.youtube.com/watch?v=XszGRYIKiPo , když cyklistům vběhne do cesty pes nebo jezdce srazí doprovodné auto Citroen :-(
Miroslav Štorch
12.7.2014 10:21
Nechtěl jsem psát článek zbytečně dlouhý, protože většina čtenářů zná televizní záběry propocených a někdy zakrvácených sportovců. Ale v televizi si neuvědomujete například vysokou teplotu na kurtu v lednu v Austrálii, kdy v Melbourne ve stínu pod slunečníkem je 35°C a na přímém slunci se na kurtu naměří až 60 °C. Proto hráči používají led ke zchlazení o přestávkách. To jsou nelidské podmínky. Divím se, že nepřesunou termín mimo australské léto. A podobné je to třeba při závodu automobilů Paříž-Dakar, který se ale z bezpečnostních důvodů jezdí v Jižní Americe místo v Africe. V automobilech mají závodníci prach a horko přes 50°C. To v televizi nezažijete. Jen matně si to člověk může představit. Naštěstí rekreační sport pro nás není tak náročný. :-)
Zpět na homepage Zpět na článek
Doporučujeme
Články z Drbna.cz
Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.
Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:
- Váš nejnovější článek
- Nejnovější komentáře k vašim článkům
- Nové vzkazy od přátel
- Nové žádosti o přátelství
JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí.
Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 19. týden
Tento týden si ve vědomostním kvízu budete moci otestovat své vědomosti z historie a zeměpisu.
AKTUÁLNÍ ANKETA