Maminka

Maminka

5. 5. 2014

Přebírám hrstku vzpomínek,
skládám z nich mozaiku pomalu,
k drobnému kamínku kamínek
těch nejstarších je pomálu.

Maminka na klavír krásně hrála,
ty ruce s chutí jsem sledovala,
malými prstíky taky jsem hrát chtěla,
nikdy jsem to tak neuměla.

Četla mi pohádky maminka,
to se tak sladce usínalo,
odkopané nožky, hřála kamínka,
světlo z nich na stropě blikotalo.

Pánové v divné bílé sukýnce,
převeliké světlo nad hlavou,
po probuzení v bílé postýlce,
hlavičku měla jsem bolavou.

Bílé zdi okolo a žádná kamínka,
jen bolest, strach ze stěn studených,
marně jsem volala, kde je má maminka,
kde jsou ty ruce a její smích?

Pláčem se třásla mi ramínka,
ta bolest už dávno přebolela,
po letech řekla mi maminka,
že zákeřnou nemoc jsem měla.

A zase ty nemocniční stěny bílé,
odháním pryč tuhle vzpomínku,
naposled hladím ty ruce milé,
naposled hladím maminku.

Moje poezie Soutěž - Maminka
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Krausová
Nádherné Helenko Červenko, jak Vaše jméno také. Maminky by tu měly být pro nás aspoň do 90 let, že? Osud bývá ale jiný, bohužel.Vzpomínky ale zůstávají.
Helenka Vambleki
Tohle jsou opravdu nejstarší vzpomínky, ten nádor mi operovali v létě a byly mi necelé tři roky, z té operace se mi vybavuje ještě ten okamžik, kdy mi dali čuchnout k ubrousku s chloroformem a sestra se zeptala, jak se jmenuji, Začala jsem říkat He...len.........k..............no, nedopověděla jsem to a pamatuju si to už 57 let
Zuzana Pivcová
Děkuji, Helenko. Připomnělo mi to, jak jsem coby velmi malá holka měla černý kašel se zápalem plic, praktický lékař to nepoznal, pak se mnou jeli do jedné nemocnice, kde mě odmítli, že mají plno, tak do druhé, kde mě na poslední chvíli umístili. A zůstala mi vzpomínka, jak mě v 1. patře na infekčním oddělení dovedli k zamřížovanému oknu, pod nímž dole stála maminka a nesměla ke mně. Utěšilo mě jen to, že mi dědeček poslal nějakou knížku, kterou mi kupodivu dali.
Růžena Antlová
Helenko moc pěkná vzpomínka !
Jiří Libánský
Krásná vzpomínka. Verše jí dodávají na síle.
Helenka Vambleki
Moje umřela v 1993 - bylo jí 61
Jana Šenbergerová
Právě před patnácti lety odešla za tátou moje maminka. Vzpomněla jsem si, že jsme si spolu kdysi dávno představovaly, jaké to bude v roce 2000. Tehdy byla zvědavá, jestli se toho dožije. Zemřela v květnu 1999. Tvoje vzpomínka na maminku je moc hezká, Heli.
Jarmila Peerová
Milá vzpomínka na maminku,milá vzpomínka na dětství...i když se slzy tlačí do očí,díky jim všem....
Hana Lafková
Helenko, máš u mě podtrženou jedničku! Nejkrásnější a nejpevnější je láska mateřská. Moc ti děkuji.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...