Podivné probuzení

Podivné probuzení

1. 2. 2014

Podivné probuzení,
kus pravdy a kus snění,
včerejší krásná slova
a barvy do zlatova,
hra s myslí nespoutanou
a city, které planou.

Já mnu si zvolna oči
a svět se trochu točí,
jak omamná chuť vína,
na sny se zapomíná,
daň z lásky, která není,
a rozum při zatmění.

Životní magistrála
a touha, která zrála,
teď oči rozkoukané
už vidí nevídané,
a s něhou, která bolí,
si sladím kávu solí.

 

Moje poezie
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
Sůl v tomto případě má hodně daleko k omylu. Ale jinak děkuji za všechny pochvaly. Je to i trochu zavazující, vím.
Jiří Libánský
Normálně člověk, když omylem sáhne po slánce místo cukřenky, tak obvykle vypustí nějaké sprosté slovo. Ty obohatíš svět krásnou básní.
Nina Šachová
A s něhou, která bolí, si sladím kávu solí.....tak výstižný obrat se může zrodit jen ve Tvojí hlavě, Zuzko. Kdysi jsem se domnívala, že můžu být básníkem. Jak jsem byla bláhová....
Olga Štolbová
Hra s myslí nespoutanou je vlastně Tvoje parketa, Zuzko, a tahle báseň je úúúžasná.
Jarmila Peerová
Pořád tvrdím,že čeština je mimořádně bohatý jazyk,o sobě si myslím,že mám slušnou slovní zásobu,ale u Vašich veršů se mi Zuzko slov nedostává...nechci se pořád jen opakovat,tak dnes jen " pěji chválu a tiše žasnu "...díky za kus pravdy a kus snění...
Jana Šenbergerová
Zuzko, sobě kávu solí sladíš, jiné svými slovy hladíš. Éterická, prostá hmoty, zpíjejí mě do němoty. Čtu je znova, slova hledám a dopustit na ně nedám.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...