Vídeňské vánoční trhy

Vídeňské vánoční trhy

23. 12. 2013

Ve vídeňském penzionu Madara,
samozřejmě nelze bydlet zadara,
ceny přijatelné jsou i pro Čecha,
to je pro něj aspoň malá útěcha.

Eura platí dráž než ropní magnáti,
co jsou již od narození bohatí,
ti proviant do Vídně si nevozí,  
v pěti šternech žijí si jako bozi.

Na vánoční trhy se Čech vypraví,
při svařáčku u stánku se pobaví,
s rodinou tam roztočí svůj celý plat,
v lednu pak už nebude moc klidně spát.

Poplatí vše to, co se má platiti,
místo lampou svíčkou si jen posvítí,
brambor s mlékem bude denně k večeři,
v lepší zítřky on už dávno nevěří.

Moje poezie
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Tak nějak to sice je, ale to mě netrápilo, když jsem tam jednou vyrazila na vánoční výlet. Měla jsem akorát na horké kaštany, které jsem tam ochutnala poprvé v životě. od té doby si je dávám i u nás, protože mi chutnají. Vnímala jsem tu neskutečnou světelnou a zvukovou show, jakou jsem do té doby nikdy nezažila. A líbilo se mi to, i když jsem byla bez peněz. Přeji aspoň hezký zbytek svátků nejen autorovi. Jen pište dál, pane Zdeňku, je dobré vidět všechny stránky života. Ty sladké, i ty hořké.
Zdeněk Horenský
Děkuji za přání, i já přeji pohodové svátky.
Zuzana Pivcová
Souhlasím s Vašimi fakty i ryze osobním stylem podání. Já osobně "mám radši trpkou pravdu nežli sladkou lež". Nezkusil jste někdy napsat do Sýsova Obrysu-Kmene? Přeji Vám krásné svátky, oproštěné od všech současných společensko-politických peripetií.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.